Mesarija še drugič, na krilih Cvetičanina boljši od Trotov, Celjani zanesljivo doma

Rubrika: Nižje slovenske lige

Mesarija Prunk je na gostovanju v Škofji Loki zabeležila druga zmaga v tej sezoni. Portorož je z odličnim Aleksom Cvetičaninom zlomil odpor Trotov. Celjski košarkarji so zanesljivo odpravili Brinox Medvode. Obračun Parklji : Grosuplje bo na sporedu v ponedeljek.

2. SKL, 2. krog, 13.10.
LTH Castings – MESARIJA PRUNK SEŽANA 81:93 (26:26, 19:20, 18:19, 18:28)
Sočak 21, Vesel 14, Marković 12; Trampuš in Kučej po 16, Velikonja Grbac (6 asistenc) in Krstinić (6 skokov, 5 prid. žog) po 12.

Mesarija Prunk Sežana se je na vrhu 2. SKL pridružila Podčetrtku in Hrastniku, saj je zabeležila še drugo zmago v tej sezoni. Kraševci so dolgo lomili odpor domačinom, na koncu pa prišli do zmage z rezultatom 93:81. Škofjeloški LTH Castings pa je sezono odprl s porazom.

Gorenjci so bili v uvodnih desetih minutah boljši nasprotnik. S poletno igro v napadu, blestel je Tim Sočak, so po nekaj minutah vodili že z desetimi točkami naskoka. Če so Ločani hitro prišli do dvomestnega vodstva, pa so ga tudi hitro izgubili in ekipi sta na prvi dvominutni odmor odšli s poravninim rezultatom.

V nadaljevanju je bila v ospredju gostujoča ekipa, ki pa se nikakor ni mogla odlepiti. Pet minut pred koncem tekme pa so po trojki Martina Jakovine domači košarjarji ponovno povedli. Na drugi strani je Niko Bačvič vrnil z enako mero. Varovanci Jake Hladnika so do konca tekme dosegli le še šest točk, na drugi strani pa so jih Sežanci dosegli kar 18 in na koncu zmagali z najvišjo prednostjo na tekmi.

Škofjeločani so na tekmi moštev, ki sta v pretekli sezoni sodelovali v Ligi za uvrstitev v 1. SKL, dokazali, da so tudi pred novo sezono sestavili dobro ekipo. Za uspeh na prvem srečanju pa so slabo zaustavili met Kraševcev za dve točki ter izgubili še enkrat več žog kot nasprotnik.

Pri domačih je 21 točk dosegel Tim Sočak, pri Mesariji Prunk pa je kar pet košarkarjev doseglo dvomestno število točk. Najučinkovitejša sta bila Matija Trampuš in Nik Kučej s 16.

V naslednjem kolu Mesarijo Prunk čaka domača tekma proti Parkljem, v Škofji Loki pa bo ponovno na sporedu obračun ekip, ki sta se v pretekli sezoni borili za vstop v Ligo Nova KBM, saj Ločani gostijo Podčetrtčane.

PORTOROŽ – Troti 82:77 (24:23, 26:27, 18:14, 14:13)
Cvetičanin 29 (8 trojk), Cole 13 (10 skokov), Miklavčič 11; Ristić 16, Krivec 15, Mežan 14 (7 skokov).

Obračun med novinci v drugoligaški druščini in ekipo Portoroža je epilog dobili v zadnjih minutah. Primorci so ob izjemnem metu prišli do prve zmage v sezoni, Troti pa so po zmagi na gostovanju v Medvodah, tokrat parket zapustili sklonjenih glav.

V prvem polčasu smo spremljali strelske vaje obeh ekip. V uvodnih dvajsetih minutah so Novomeščani zadeli 7 trojk iz 12 poskusov, še boljši pa so bili domačini, ki so izza črte 6,75 meta 80% (!) – 8:10. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, razlika pa ni bila zgolj dvakrat višja kot pet točk. Slabi dve minuti pred iztekom igralnega časa je Luka Derlink Trote približal na točko zaostanka, nato pa je Mežan zgrešil met, ki bi Dolenjce ponovno popeljal v vodstvo. Na drugi strani je odgovoril nocoj izjemni Aleks Cvetičanin, ki je zadel svoj osmi met za tri točke. S tem je zapečatil usodo gostov, svoji ekipi pa prinesel prvi par točk v novi sezoni.

Cvetičanin je ob metu iz igre 9/13 dosegel 29 točk, z dvojnim dvojčkom je tekmo zaključil Američan Timoty Cole (13 točk, 10 skokov). Pri Trotih, ki so v drugem delu zadeli zgolj en poskus za tri točke, je Črt Ristić dosegel 16 točk, točko manj pa je prispeval Bojan Krivec.

Trote v četrtek čaka še tretje zaporedno gostovanje v tej sezoni, saj bodo vnaprej odigrali srečanje 4. kola – nasprotnik Novomeščanov bo Plama Pur. Portorož bo prihajajočo soboto gostoval pri kranjskem Triglavu.

CELJE – Brinox Medvode 95:73 (26:20, 26:18, 23:17, 20:18)
Grušovnik 26 (10 skokov), Nuhanović 16 (10 skokov), Cuk 14; Ribnikar 19 (6 skokov), Korošec 17 (9 skokov), Tovilović 15.

Obračun ekip, ki sta v prvem kolu doživeli poraz je dobilo moštvo iz Celja, ki je bilo zanesljivo boljše od gostov iz Medvod. Štajerci so vodili tudi z več kot 30 točkami prednosti, na koncu pa se je končalo s 95:73.

Celjani so v prvem kolu odigrali derbi proti Podčetrtku in klonili po podaljšku, tokrat pa so prišli do prvega para točk. V prednosti so bili celotno srečanje, prevladovali v vseh statističnih elementih, zadeli 12 metov za tri točke in zasluženo parket zapustili dobre volje.

Vodstvo domačih se je iz četrtine v četrtino višalo in bilo najvišje pet minut pred sireno, ki označuje konec.

Junak zmage celjskega moštva je bila Matic Grušovnik, ki je ob metu iz igre 11/14 dosegel 26 točk, pobral pa še 10 skokov in tekmo zaključil z indeksom 35. Do dvojnega dvojčka je prišel tudi Salih Nuhanović (16 točk, 10 skokov). Jure Ribnikar je bil z 19 točkami najboljši strelec ekipe iz Medvod.

Košarkarji Medvod bodo v oktobru odigrali zgolj še eno srečanje v 2. SKL. V soboto, 27. oktobra, bodo gostovali pri LTH Castings. Celjani se prihodnjo nedeljo odpravljajo na gostovanje v ŠC Livada v Novem mestu.

15.10.
Parklji Ljubljana – Grosuplje (21.0)

10.10.
HRASTNIK –
ECE Triglav 84:75 (14:16, 21:20, 16:19, 33:20)
Požin 21 (11 asistenc), Babič 18 (5 skokov, 5 asistenc), Čergič 17; Zdolšek 20, Julević 15 (7 skokov), Čajič in Bešter po 9.

Zasavski košarkarji so na domačem parketu ugnali moštvo Triglava ter ob povratku v 2. SKL zabeležili že drugo zaporedno zmago. Kranjčani, ki so se okrepili z Julevićem, Čajičem in Vinazzo so sezono začeli s porazom.

Triglavani so bili večino tekme v ospredju, v zadnji petih minutah pa je uspelo domači ekipi obrniti potek srečanja. V prvem polčasu se je tehtnica izrazito nagibala na stran Gorenjcev, ki so vodili že z 11 točkami naskoka. Čeprav je domačinom v tretji četrtini uspel preobrat, so s prednostjo na zadnji dvominutni odmor odšli košarkarji Triglava. Po osmih zaporednih točkah so Hrastničani poravnali rezultat na 62. Obe ekipi sta nato zadeli po dva meta za tri točke, ob izenačenju na 70 pa drugo trojko v razmaku nekaj sekund dosegel Požin, na +5 je povišal Babič. V končnici so bili domači zbrani in zasluženo ohranili 100% izkupiček po prvih dveh kolih.

Prva peterka Hrastnika je dosegla kar 72 od 84 točk celotne ekipe. Klemen Požin je tekmo zaključil pri 21 točkah in 11 asistencah, 18 točk je dodal kapetan Matic Babič. Pri Triglavu se je z 20 točkami izkazal Anže Zdolšek.

Triglav bo v tretjem kolu gostil Portorož, Hrastnik pa se odpravlja v Grosuplje, kjer ga čaka prvo gostovanje v sezoni 2018/19.

Plama Pur – TERME OLIMIA PODČETRTEK 76:105 (19:31, 17:28, 11:25, 29:21)
Miličević 18, Sajevic 13 (5 asistenc), Srebovt (5 skokov) in Hreščak (9 skokov) po 11; Strnad 17, Milašinović (7 skokov, 6 asistenc) in Sevšek (7 asistenc) po 16.