Menjave mest na vrhu zahodne konference, odlična Morant in Edwards

Denver je z zmago doma proti New Yorku ponovno na tretjem mestu zahodne konference. Odločilna je bila že prva četrtina, ki so jo domači dobili s 34:12 in do konca tekme nadzirali razliko.

Nikola Jokić je igral 29 minut, v tem času pa dal 32 točk in imel 12 skokov in 6 asistenc. S klopi se je izkazal Austin Rivers, ki je dosegel 25 točk, od tega 6 trojk. Čančar je igral 5 minut in dosegel 2 točki ter imel tudi 3 skoke v napadu.

Za New York je Quickly dosegel 18 točk.

Se je pa zgodila menjava na vrhu zahodne konference – Phoenix je doživel prepričljiv poraz proti Atlanti, tako da prvo mesto po zmagi nad San Antoniem ponovno zaseda Utah.

Igralci Bostona so proti Orlandu skupaj dosegli 21 trojk, najboljši strelc je bil Kemba Walker, ki je dosegel 32 točk, od tega 6 trojk. Boston je s prepričljivo zmago na lestvici prehitel Miami, ki je tako vsaj začasno ponovno padel v območje dodatnih kvalifikacij za končnico. Po domači tekmi proti Minnesoti v petek čaka nato Miami dvojno gostovanje prav v Bostonu.

Minnesota je bila pred gostovanjem v Miamiju poražena doma proti Memphisu, obe ekipi pa sta prikazali odlični napadalni predstavi. Za zmagovalce je Ja Morant dosegel 37 točk in 10 asistenc, za domače pa je novinec Anthony Edwards dosegel 42 točk, 6 skokov in 7 asistenc. Pridružil se je LeBron Jamesu in Kevin Durantu, ki jima je prav tako kot najstnikoma uspelo preseči mejo 40 točk ter po 5 skokov in asistenc na eni tekmi.

Najbolj napeta tekma se je igrala v Milwaukeeju. Domačini so premagali Washington, čeprav je v tesni končnici s serijo trojk najprej Bradley Beal, ki je skupaj dosegel 42 točk, približal ekipo na 2 točki zaostanka, nato pa bi Mathews kmalu zadel s svoje polovice igrišča ob zvoku sirene za zmago.

Westbrook je dosegel nov trojni dvojček (29 točk, 12 skokov, 17 asistenc), za domače, ki so dosegli četrto zaporedno zmago, pa je Holiday dosegel 29 točk.