Mempis s solidnim Udrihom melje naprej, padli še Clippersi (VIDEO)

Košarkarji Grizlijev so dobili še dvanajsto izmed štirinajstih tekem in tako znova zasedajo sam vrh Lige NBA. V Memphisu so bili tokrat nemočni tudi LA Clippers, bilo je 107:91. Beno Udrih je znova dobro izkoristil minutažo in prispeval 11 točk, 3 skoke in 5 podaj.

Memphis je pred zadnjo četrtino vodil že za 25. foto: nba.com/grizzlies

Domači so potek srečanja vseskozi nadzorovali. S 30 točkami in 12 skoki je blestel izjemno raznovrstni Marc Gasol, ki je zadeval mete s polradalje in bil uspešen tudi bližje koša. Že v prvi četrtini se je ustavil pri 12-ih točkah. “Ne vem, ali je bil na kakšni dobri dieti, toda izgleda odlično in igra odlično. Grizliji imajo svojo igro in se ne zafrkavajo,” je po tekmi mlajšemu Gasolu, že tretjič letos je dosegel 30 ali več točk, polaskal gostujoči strateg Doc Rivers. Kar šest košarkarjev Memphisa je doseglo 10 točk ali več, tudi nesojeni slovenski reprezentant Udrih.

NBA, 24. november

MEMPHIS GRIZZLIES – LA Clippers 107:91
(Gasol 30 in 12 skokov, Lee 13, Udrih 11, 3 skoki in 5 podaj v 20 minutah; Paul 22, Crawford 19)

Boston Celtics – PORTLAND TRAIL BLAZERS 88:94
(Green in Sullinger po 19; Aldridge 20 in 14 skokov, Kaman 16)

MIAMI HEAT – Charlotte Hornets 94:93
(Deng 26, Bosh in Chalmers po 20; Jefferson 22 in 12 skokov, Stephenson 17)

Oklahoma City Thunder – GOLDEN STATE WARRIORS 86:91