Memphis ostaja neporažen, Utah povozil Phoenix

Memphiso Grizzlies so poleg Houstona edino moštvo v Ligi NBA, ki je odigralo tri tekme in še ni doživelo poraza. Tokrat so ob 6 točkah Bena Udriha v gosteh z evropskim rezultatom (71:69) slavili v Charlotteu. Phoenix je po zmagi nad aktualnimi prvaki doživel bolečo streznitev v Salt Lake Cityju, kjer so bili Jazzi boljši s kar 118:91. Goran Dragić se je s slabim metom “zlil s povprečjem” in dosegel 10 točk, Zoran tudi tokrat ni igral.

Grizliji so pri moštvu Michaela Jordana slavili navkljub izjemno slabemu izkoristku meta iz igre – 36%. Ključen koš pod osebno napako je ob koncu zadel prvi strelec tekme Marc Gasol (skupno 22), na kar je Kemba Walker pet sekund pred zadnjim sodniškim žvižgom zgrešil met za izenačenje. Beno Udrih je znova solidno odigral svojo vlogo drugega organizatorja igre – v 21 minutah je dosegel 6 točk, podelil 5 podaj in dvakrat skočil.

Phoenix je bil v igri za zmago na gostovanju pri Utahu le v prvem polčasu, ko je zaostajal za tri točke. V tretji četrtini so gostje še uspeli povesti s 60:59, sledil je delni izid 11:0 v korist Jazzov in Phoenix se ni mogel približati na manj kot 8 točk deficita. Šest minut do konca tekme je domačim uspel še niz 14:2 in ob rezultatu 105:81 je bilo jasno, da zmaga ostaja doma. Franšiza iz Arizone je imela 6 košarkarjev z dvomestnim številom točk, tudi Gorana Dragića, a vseeno visoko izgubila.

Blestel dvojec Curry-Thompson

Snajperista Bojevnikov iz Golden Statea Steph Curry in Klay Thompson (rekord kariere z 41 točkami) sta na tekmi z Lakersi skupno dosegla kar 71 točk in gostom ni pomagalo niti 28 točk Kobeja Bryanta, da ne bi visoki izgubili s 104:127.

NBA, 2. november

Charlotte Bobcats – MEMPHIS GRIZZLIES 69:71
(Jefferson 19, Kidd-Gilchrist 11 in 12 skokov; Gasol 22 in 9 skokov, Randolph 12 in 12 skokov, … Udrih 6, 2 skoka in 5 podaj v 21 minutah)

UTAH JAZZ – Phoenix Suns 118:91
(Favors 32 in 9 skokov, Hayward 24 in 10 skokov; Green 16, Mark. Morris 13, G. Dragić 10 (5/13 iz igre), 4 skoki in podaja v 34 minutah, Z. Dragić ni bil v kadru)

New Orleans Pelicans – DALLAS MAVERICKS 104:109
(Davis 31 in 15 skokov, Holiday 24; Parsons 20, Ellis in Nowitzki po 17)

Orlando Magic – TORONTO RAPTORS 95:108
(Fournier 18, Payton 15; DeRozan 26, Lowry 21)

Philadelphia 76ers – MIAMI HEAT 96:114