Memi Bečirovič priznal, da že misli na Krko

Union Olimpija je z zmago v predzadnjem 25. krogu Lige ABA na gostovanju v Sofiji z rezultatom 78:56 potrdila končno 5. mesto in evropski pokal v naslednji sezoni. Ljubljančani so odlično začeli tekmo in že po koncu prve četrtine vodili z rezultatom 24:6. V nadaljevanju tekme je prednost Zmajev zgolj še naraščala. Domačini so v zadnji četrtini zmanjšali zaostanek, tako, da je bilo na koncu prizenasljivih dvaindvajset točk razlike.

Memi rojstni dan

V soboto, 21.3. ob 17.00 v Stožicah Zmaje čaka še zadnja letošnja tekma v Ligi ABA. Navijačem se obeta slovenski derbi, saj v Ljubljano prihaja novomeška Krka.

Memi Bečirović, trener Uniona Olimpije: “Čestitam mojim igralcem, da so se držali dogovora in igrali dobro obrambo od prve sekunde tekme. Nasprotnika smo prisilili, da meče težke mete. V drugem polčasu nam je bilo pomembno predvsem to, da odigramo tekmo do konca in, da se nihče ne poškoduje. Pred nami so že novi izzivi, saj nas že naslednji teden čaka derbi z novomeško Krko. Prepelič je igral bolan, saj je celo noč bruhal, a je vseeno pomagal ekipi do zmage. Zato je mogoče odigral nekoliko slabšo tekmo. Cela ekipa je odigrala dobro srečanje in izpolnili smo prvi cilj v tem delu sezone, saj smo si zagotovili nastop v evropskem pokalu v naslednji sezoni. Pred nami so že drugi cilji, zato gremo iz dneva v dan, iz tekme v tekmo.”