Medvodčani z Mišičem meljejo dalje, Troti nadigrali Parklje

Rubrika: Nižje slovenske lige

Brinox Medvode v 2. SKL nadaljujejo z izjemnimi predstavami, po zaslugi katerih je četa Andreja Božiča na odlični poti k preboju v četrtfinale tekmovanja. Celjani so še tretjič na zadnjih štirih tekmah presegli mejo 100 doseženih točk, povsem pa so Parklje v domači dvorani nadigrali Troti.

V obračunu prvega in zadnjega so v Sežani zmago slavili prvi. (Foto: Facebook/KK Mesarija Prunk Sežana)

2. SKL, 17. kolo, 9.2.
Troti – Parklji 91:61 (28:12, 22:8, 19:25, 22:16)
(Ristič 32, Krivec 15; Kovačević 21 in 14 skokov, Kmetič 15)

Novomeški Troti so na 9. domači tekmi v letošnji sezoni prišli še do 7. zmage, tokrat najbolj prepričljive. Ljubljanske Parklje so v ŠC Livada ugnali s kar 30 točkami razlike, prav tako prednost pa so si priigrali že pred glavnim odmorom (50:20). Nezaustavljiv je bil Črt Ristič, ki je zadel kar 7 trojk (7/9), zanimiv pa je podatek, da so gostje dobili skok z 38:32. Tako Trote kot tudi Parklje v zadnjih 5 kolih čaka srdit boj za mesta, ki vodijo v končnico.

Plama pur – Portorož 81:72* (18:21, 21:11, 12:19, 15:15) (15:6)
(Srebovt 22 in 5 skokov, Hreščak 17 in 10 skokov; Cole (12 skokov) in Miklavčič po 16)

Do izjemno pomembne zmage, s katero so prekinili niz 5 zaporednih porazov, so prišli tudi košarkarji Plame pur. Slednji so se proti Portorožu veselili šele po 45 minutah, saj je Enej Miklavčič s trojko za 66:66 izsilil podaljšek. Tam so domači zaigrali odločneje, razigral pa se je Kristjan Derenčin, ki je vseh 10 točk dosegel prav v podaljšku. Plama pur v prihodnjem kolu odhaja na izjemno pomembno gostovanje v Škofjo Loko, Portorožani pa bodo niz 12 zaporednih porazov poizkušali prekiniti proti Sežancem.

* – po podaljšku.

Mesarija Prunk Sežana – Grosuplje 78:69 (20:22,18:14,25:10,15:23)
(strelci še niso znani)

Sežanci so v letu 2019 odigrali 6 ligaških tekem od tega so jih 5 dobili. Tokrat so bili na domačem terenu pričakovano boljši od zadnjeuvrščenega moštva. Grosupeljčani so v prvem polčasu še bili enakovreden tekmec in na glavni odmor odšli z vsega 2 točkami zaostanka (38:36), domači pa so zmagovalca odločili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 25:10.

Celje – LTH Castings 102:76 (22:24, 27:16, 28:16, 25:20)
(Grušovnik 24 in 7 skokov, Cuk 14 in 5 skokov; Sočak 16, Vravnik 14 in 6 skokov)

Celjani trenutno veljajo za eno bolj vročih ekip v 2. SKL. Proti Škofjeločanom so zabeležili 5. zmago na zadnjih 6 tekmah, še tretjič na zadnjih 4 tekmah pa so presegli mejo 100 doseženih točk. Tekmo so sicer bolje pričeli Škofjeločani, ki so v 8. minuti tekme povedli za 11 točk (10:21). Domači so odgovorili z delnim izidom 18:5 in že v 13. minuti povedli z 28:26. Izenačeno je bilo do 15. minute, ko je Jan Dornik znižal na točko zaostanka (34:33), po delnem izidu 8:0 za 42:33 pa Škofjeločanom domačine ni več uspelo resneje ogroziti.

10.2.
Brinox Medvode – Hrastnik 84:56 (21:12, 16:13, 25:22, 22:9)
(Mišič 24 in 5 skokov, Gregorčič 18 in 6 skokov; Kocman (7 podaj in 5 skokov) in Babič 10)

Moštvo Brinox Medvod še naprej upravičuje naziv “presenečenje lige”. Tokrat niti v enem trenutku ni kazalo na to, da bi varovanci Andreja Božiča zmago proti Hrastniku postavili pod vprašaj. Še toliko bolj zmaga za 28 točk odmeva, ker je Medvodčanom tokrat nasproti stala skoraj identična zasedba, kot je v preteklem krogu na domačem terenu presenetila Podčetrtčane. Znova se je izkazal Jure Mišič, ki je tekmo končal pri 24 točkah in 5 skokih.