Medvodčani boljši tudi od Celjanov, vodilni ekipi uspešni

Rubrika: Nižje slovenske lige

Moštvo Brinox Medvod nadaljuje z odličnimi predstavami na domačem terenu. Po ECE Triglavu, Mesariji Prunk Sežani in Portorožu, so po vrsti v Medvodah padli še Celjani (79:77). Plama pur je nudila odličen odpor v Podčetrtku, Mesarija Prunk Sežana pa je v drugem polčasu preprečila presenečenje Škofjeločanov.

Podčetrtčani uspešni. (Foto: Facebook/KK Podčetrtek)

2. SKL, 13. kolo, 11.1.
Terme Olimia Podčetrtek – Plama pur 88:83 (19:19, 26:21, 24:22, 19:21)
(Milašinović 29 in 6 skokov, Strnad 16 in 9 podaj; Hreščak (5 skokov) in Srebovt (9 skokov in 6 podaj) po 20)

29-letni Dejan Milašinović nosi največ zaslug, da je v ŠD Podčetrtek domača ekipa uspela streti odpor v letošnji sezoni odlične Plame pur. Prav toliko kot šteje let, je Dejan dosegel tudi točk, od tega 8 v zadnji četrtini. Napeto je bilo vse do konca. Anže Srebovt je v 37. minuti rezultat izenačil na 75:75, nato pa sta za lepo prednost pred samim zaključkom srečanje s trojkama poskrbela Gašper Sevšek in prav Milašinović, ki je dodal tudi uspešno zadeti prosti met in Podčetrtčani so v zadnji dve minuti tekme krenili s +7 (82:75). Gostje so odgovorili z delnim izidom 5:0 in zaostanek znižali na vsega dve točki (82:80), pri domačih pa sta po zadetem metu Anžeta Cerkovnika zmagovalca s črte prostih metov potrdila Milašinović in Nejc Strnad.

12.1.
Troti – Portorož 64:58 (21:17, 17:8, 5:22, 21:11)
(Janc 21, Vidrih 10; Zagorac 19 in 9 skokov, Cole 10, 24 skokov in 5 blokad)

Tudi izkušeni Željko Zagorac zaenkrat ne uspe prekiniti negativnega niza Portorožanov, ki sedaj na zmago čakajo že 8 kol. Tokrat so bili z odlično tretjo četrtino sicer blizu uspeha v Novem mestu, a domačinom v zadnji četrtini dopustili, da rezultat obrnejo sebi v prid. Še v 34. minuti je bilo 46:53, v zadnjih 6 minutah pa so Troti pripravili delni izid 18:5 in prišli do 5. zmage na domačem terenu v tej sezoni.

ECE Triglav – Hrastnik 83:77 (15:24, 16:11, 24:20, 28:22)
(Zdolšek 20, Vojičić 16; Ovnik 24, Požin 14)

Rezultat v ŠD Planina je bil še pred zadnjo četrtino popolnoma izenačen. Semafor je prikazoval rezultat 55:55 in obetala se je napeta in izenačena končnica. Že v naslednjih dveh minutah in pol je domačinom s skupnimi močmi uspel delni izid 10:0 (65:55), a gostje so se uspeli še enkrat več vrniti v igro za zmago. Klemen Požin je minuto in pol pred koncem zadel za -2 (77:75), zmagovalca pa je nato z dvema trojkama odločil Davor Sattler.

Brinox Medvode – Celje 79:77 (21:17, 21:21, 16:15, 21:24)
(Tovilović 15 in 5 skokov, Ribnikar 12 in 5 skokov; Držić 29 in 9 skokov, Rizman 14)

Medvodčani v letošnji sezoni na domačem terenu igrajo zares odlično. V uvodnih treh tekmah so sicer klonili proti Trotom in Plami pur ter ugnali Parklje, v nadaljevanju pa zaenkrat postali nepremagljivi. Po Triglavu, Sežani in Portorožu, so na kolena spravili še Celjane. Pri slednjih je sicer blestel Ivan Držić, a tudi njegovih 29 točk in 9 skokov ni bilo dovolj za zmago gostov. Tekmo je s prostimi meti odločil Stefan Tovilović, trojko za zmago pa je zgrešil Matic Grušovnik.

Mesarija Prunk Sežana – LTH Castings 77:65 (14:18, 15:17, 23:14, 25:16)
(Bačvič 20 in 5 podaj, Velikonja Grbac 14; Vravnik 22 in 11 skokov, Vesel 15 in 11 skokov

V prvem polčasu so več pokazali Škofjeločani, ki so še v 26. minuti vodili (38:45). Sežanci so se nato vendarle prebudili in v naslednjih 6 minutah z delnim izidom 24:4 prišli do prednosti z 62:49. Četa Jake Hladnika v zaključku obračuna bližje kot na 10 točk zaostanka (71:61 in 75:65) ni več uspela priti. Za LTH Castings je bil to 3. poraz na zadnjih 4 tekmah, Sežanci pa so s 5. domačo zmago na 6 tekmah poskrbeli, da še naprej ostajajo na vrhu lestvice 2. SKL.

Grosuplje – Parklji 82:99 (23:26, 13:22, 30:21, 16:30)
(Savič 16, Tepič in Šimović po 15; Urbas 25 in 8 skokov, Kovačević 21 in 5 podaj)

Paklji so se po porazu proti Triglavanom vrnili na zmagovalne tirnice. Pri Grosupeljčanih, ki v letošnji sezoni ob Portorožanih veljajo za najbolj gostoljubne, na drugi strani nikakor ne najdejo poti iz krize. Njihov niz porazov namreč sedaj traja že kar 10 tekem. Tokrat četa Petra Hojča ni našla recepta, kako zaustaviti MVP-ja kola Matica Urbasa, mejo 20 doseženih točk pa je znova presegel tudi Milan Kovačević. Napeto je bilo do zadnje četrtine (66:69), nato pa so gostje zmagovalca odločili z delnim izidom 9:0 (66:78).

MVP kola
Matic Urbas (Parklji) – 29 minut, 25 točk (4/5 za dve, 5/10 za tri, 2/3 prosti meti), 8 skokov (2 v napadu), 3 podaje, 4 osebne napake, 6 izsiljenih osebnih napak, 2 izgubljeni žogi, 4 pridobljene žoge; +/- = +28, indeks 31.