Med TOP 16 tudi Cedevita, Partizan v izgubljenem položaju

Rubrika: Eurocup

Že v torek smo poročali, da si je mesto med najboljših 16 v EuroCupu že zagotovil Monaco Saša Filipovskega, dan kasneje pa so preboj v nadaljnje tekmovanje potrdili tudi košarkarji Cedevite. V izgubljenem položaju se je po novem porazu znašel Partizan, težka naloga pa čaka tudi Galatasaray z Jako Klobučarjem.

Sreda v EuroCupu ni minila po željah Partizana. Četa Andree Trinchierija je dvorani Pionir morala priznati premoč Valencii, za nameček pa je Trento po podaljšku slavil zmago v St. Petersburgu. To črno-belim ni bilo po godu, saj sedaj dva kola pred koncem v boju za mesto med TOP 16 niso več odvisni sami od sebe. V skupini C sta si napredovanje že zagotovila Valencia in ASVEL, prav Francozi pa bodo naslednji nasprotnik Partizana. Aleksej Nikolić se tokrat med strelce ni vpisal, je pa v svojo statistiko me drugim dodal 3 skoke in 3 podaje.

Vse bolj se napredovanje v drugi del tekmovanja izmika tudi Galatasarayju, ki je tokrat klonil v Brescii. Jaka Klobučar je v prvem polčasu svojim soigralcem podelil 5 podaj, katastrofalno pa so Turki odigrali tretjo četrtino, ki je z rezultatom 18:5 pripadla domačim.

EuroCup, 8. kolo, 21.11.
Tofas – Lokomotiv Kuban 99:105* (16:18, 25:26, 30:24, 19:22) (9:15)
(Garrett 25 in 9 podaj, Weems 20; Whitehead 24 in 6 skokov, McLean (7 skokov) in Kulagin (6 skokov in 5 podaj) po 21)

Zenit – Dolomiti Energia Trento 99:102* (26:16, 26:14, 19:24, 18:35) (10:13)
(Karasev 20 in 7 podaj, Voronov 18 in 5 podaj; Gomes 28 in 6 skokov, Craft 17 in 13 podaj)

Partizan NIS – Valencia 61:69 (18:22, 18:12, 12:18, 13:17)
(Marinković 15, Landale 14 in 5 skokov; Van Rossom 20, 5 skokov in 5 podaj, Dubljević 12 in 12 skokov)

Cedevita – Arka Gydnia 94:87 (18:19, 26:15, 19:30, 31:23)
(Cobbs 28 in 7 podaj, Pullen 18; Bostic 28, 8 podaj in 6 skokov, Upshaw 14 in 6 skokov)

Fraport Skyliners – Rytas 65:63 (13:16, 13:19, 21:12, 18:16)
(Bell-Haynes (6 skokov) in Clark po 14; Bendzius 14, Girdziunas 13)

Alba Berlin – Limoges 80:74 (18:21, 16:23, 24:13, 26:19)
(Chapman 15 in 9 skokov, Sikma 14; Hardy 15, Bouteille 13)

Germani Brescia – Galatasaray 88:65 (26:18, 22:22, 18:5, 22:20)
(Allen 20, Hamilton (6 skokov) in Abass (6 skokov) po 14; Hayes 16 (9 skokov), Auguste 14 (5 skokov)

Fiat Turin – UNICS 72:82 (20:14, 17:16, 8:27, 27:25)
(Delfino 19, Wilson 12; Smith 23, McCollum 17 in 5 skokov)

Unicaja – Mornar Bar 111:76 (31:15, 31:26, 26:13, 23:22)
(Shemardini 19, Salin (7 skokov) in Wiltjer po 17)

Že odigrano
Turk Telekom – LDLC ASVEL 78:83
AS Monaco – ratiopharm Ulm 84:81
MoraBanc Andorra – Crvena zvezda mts 91:80

Slovenci v EuroCupu
Aleksej Nikolić (Partizan NIS) – 17 minut, brez točke (0/1 za dve, 0/3 za tri), 3 skoki, 3 podaje; indeks 2.

Jaka Klobučar (Galatasaray) – 22 minut, brez točke (0/1 za dve, 0/2 za tri), 5 podaj, 1 pridobljena žoga; indeks -3.