Martić jim ne zameri poraza v Beogradu

Košarkarji Petrol Olimpije so na gostovanju pri Partizanu v drugem kolu Lige ABA kljub odlični igri doživeli poraz (79:82). Najboljši strelec Zmajev je bil Jan Špan s 24 točkami.

Petrol Olimpija je na tekmi drugega kola Lige ABA v Beogradu prikazala izjemno predstavo, bila v igri za zmago proti Partizanu vse do zadnjih minut, na koncu pa doživela tesen poraz. Šestkratni prvaki regionalne lige so v Športni dvorani Aleksandra Nikolića slavili zmago z 82:79. V dresu Zmajev je blestel Jan Špan, ki je tekmo sklenil s 24 točkami, dvomestna sta bila tudi Marvin Jones (12 točk) in Blaž Mesiček (11 točk), Aleksandar Lazić pa je vknjižil 11 skokov.

Sila izenačena tekma v Beogradu se je odločala v zadnjih treh minutah dvoboja, v katere sta moštvi krenili poravnani na 67:67. Zabijanje Mirze Begića je Zmaje popeljalo do vodstva z 69:67, sledil pa je niz sedmih zaporednih točk Partizana, ki je tehtnico nagnil na stran Beograjčanov. Ljubljančani so se borili do zadnjih sekund, z zabijanjem in meti za tri točke so četo Zorana Martića proti uspehu v do zadnjega kotička napolnjeni dvorani gnali Begić, izjemni Jan Špan in Blaž Mesiček, a usodo slovenskih državnih prvakov je ob koncu tekme z dvema prostima metoma zapečatil Aleksej Nikolić.

Moštvo se bo na parket vrnilo že v torek, dvoboj s Partizanom pa je bila le uvertura v začetek izjemno napornega ritma tekem. V torek tako Zmaje v Areni Stožice čaka obračun prvega kola Lige prvakov s SIG Strasbourgom, v četrtek pa se bodo v Novem mestu na ponovitvi finalnega niza minule sezone na uvodni tekmi državnega prvenstva pomerili s Krko.

IZJAVA PO TEKMI:

Zoran Martić, glavni trener Petrol Olimpije:
»Svojim košarkarjem popolnoma nič ne zamerim. Prikazali smo takšno predstavo, kot jo v tem trenutku in v tem stanju lahko. Skozi celotno tekmo smo bili povsem enakovreden nasprotnik ekipi Partizana, Beograjčanom pa čestitam za zmago.«