Mariborčanke na pragu presenečenja v Grosupljem

Košarkarice so zaključile prvo polovico rednega dela državnega prvenstva. V 10. kolu so bile Mariborčanke blizu presenečenja v Grosupljem, a vse možnosti zapravile v zadnjih treh minutah igre. Oslabljeni dolenjski prvoligaš je na koncu slavil zmago z 59:54.

Maribor je na krilih Martine Dover (25 točk, 7 skokov) še sedem minut in pol pred koncem vodil s 50:44. Za dokončen preobrat Groskasbeta sta poskrbeli izkušeni Zvjezdana Gagić (10 točk, 6 skokov) ter Martina Osterman (10 točk, 6 skokov). Prva je zadela tri izmed štirih prostih metov za vodstvo s 54:52, slednja pa je s košem in dodatnim prostim metom slabi dve minuti pred koncem prednost povišala na pet točk (57:52), štajerske nasprotnice pa se nato niso več uspele pobrati.

“Tekmo smo prevesili v našo korist z agresivno obrambo v tretji in zadnji četrtini. S prostimi meti smo se povzpeli do petih, šestih točk prednosti in nato zmagali. S tem uspehom je naš cilj izpolnjen, saj smo obdržali drugo mesto na lestvici,” je po tekmi dejal grosupeljski trener Dragomir Bukvić, ki je priznal, da ni pričakoval tako težke poti do zmage. Njegova ekipa je tudi to pot zaigrala brez najboljše strelke Haleigh Lansker (17,9 točke na tekmo) ter druge skakalke (5,6 skoka na tekmo) Anje Klavžar. Američanka okreva po poškodbi stopala, medtem ko Trboveljčanka po poškodbi levega kolena na tekmi preteklega kola v Kranju odhaja na operativni poseg.

Praznični premor bodo na prvem mestu preživele aktualne prvakinje iz Celja, ki še naprej dokazujejo svojo (pre)moč v tej sezoni. Zmaga v Slovenskih Konjicah (43:72) je bila njihova deseta v državnem prvenstvu, skupaj z Jadransko ligo, kjer Athlete prav tako ne pozna poraza, pa že 17. v sezoni.

Do zmage se je na zadnji tekmi prve polovice rednega dela prebil še Triglav. Ta v Domžalah ni imel resnejših težav s tamkajšnjimi tekmicami, ki jih je ugnal z 61:37. Medtem ko peterica prvoligašev že odhaja na počitnice, pa bodo Kranjčanke na te morale še nekoliko počakati. V torek jih namreč v Beogradu čaka prestavljeno srečanje 9. kola proti Partizanu. Tekma bo za slovenske podprvakinje izrednega pomena, saj so ravno Beograjčanke njihove glavne konkurentke za osvojitev 4. mesta v skupini A, ki še prinaša nastop v končnici.

S tekmovanjem v državnem prvenstvu bodo košarkarice nadaljevale šele sredi januarja 2015. Drugi vikend novega leta bo najprej na sporedu prireditev All-Stars (nedelja, 11. januarja), 17. januarja pa se bo prvenstvo nadaljevalo z 11. kolom. Pari uvodnega kola druge polovice rednega dela, ki so bili določeni glede na razvrstitev po 10. kolu, so Konjice : Athlete Celje, Triglav : Domžale ter Grosbasket : Maribor.

1. SKL za ženske, 10. kolo

Sobota, 20. december:
Konjice – ATHLETE CELJE 43:72 (12:27, 15:16, 5:15, 11:14)
(K. Klančnik 13, N. Klančnik 11; Gajić 15 in 13 skokov, Dojkić 13)

Stojan Fink, trener Konjic:
“Tokrat so se igralke borile tako kot je potrebno in jih zato lahko pohvalim. V napadu smo imeli nekaj težav, vendar je bila borbenost v obrambi dobra. Vsem trenerjem, igralkam in drugim košarkarskim delavcem želim vesel božič, srečno v letu 2015 in seveda čim manj poškodb.”

Damir Grgič, trener Athlete Celja:
Čestitke igralkam za deseto prvenstveno zmago. Do prazničnega premora smo nanizali same zmage, zato je seveda ob krajšem premoru zadovoljstvo še toliko večje. Igralke bodo imele zdaj teden dni premora, da si odpočijejo in se pripravijo na nadaljevanje sezone, ki bo zahtevalo najboljšo pripravljenost. Verjamem, da bomo v pravem trenutku v najboljši formi.

GROSBASKET – Maribor 59:54 (15:14, 10:12, 14:19, 20:9)
(Kastelic 11, Gagić in Osterman po 10; Dover 25, Drozg 10 in 9 skokov)

Dragomir Bukvić, trener Grosbasketa:
“Na tej tekmi je zame pomembna le zmaga, ostalo me preveč ne zanima. Nisem si mislili, da se bomo tako namučili. Mariborčanke so imele lepo priložnost za zmago. Tekmo smo prevesili v našo korist z agresivno obrambo v tretji in zadnji četrtini. S prostimi meti smo se povzpeli do petih, šestih točk prednosti in nato zmagali. S tem uspehom je naš cilj izpolnjen, saj smo obdržali drugo mesto na lestvici. Sedaj nas čaka premor, po katerem v ekipi znova pričakujem tudi poškodovane igralke. Čestitke Mariborčankam za zelo korektno in dobro igro.

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“Nismo izkoristili priložnosti za presenečenje. Utrujenost in kratka klop sta naredili svoje. Proti agresivni obrambi smo v zadnji četrtini napravili nekaj nepotrebnih napak in tako izgubili tekmo, ki bi jo sicer lahko dobili. Čestitke nasprotnicam.”

Domžale – TRIGLAV 37:61 (11:21, 10:9, 4:15, 12:16)
(Ilievski 11, Špacapan 9; Žibert 13, Jelenc 10)

Vlado Velikonja, trener Domžal:
“Gostjam čestitam za zasluženo zmago. Mi smo le pokazali drugačen obraz in karakter, ki sem ga na prejšnjih tekmah pogrešal. Na tem bomo gradili naprej. Vsem v ženski košarki želim lepe praznike in predvsem zdravja v letu 2015.”

Gašper Sluga, trener Triglava:
“Prišli smo do zaslužene zmage, za kar igralkam tudi čestitam. Sedaj smo z mislimi že na torkovi tekmi s Partizanom.”

LESTVICA: 1. Athlete Celje (10/0), 2. Grosbasket (7/3), 3. Triglav (6/4), 4. Maribor (4/6), 5. Konjice (3/7), 6. Domžale (0/10).