Malcolm Armstead lastnoročno storpediral Zadar

Novomeška Krka je v 23. kolu ABA Lige po herojski predstavi najboljšega posameznika Malcolma Armsteada s 83:80 ugnala Zadar. Ameriški organizator igre je v zadnji četrtini dosegel neverjetnih 17 točk, vključno z dvema trojkama v zadnji minuti in odločilno, ki je pot v obroč našla po metu z dobrih 8 metrov 2 sekundi pred koncem.

Novomeščani so izjemno slabo odigrali prvo in tretjo četrtino. V prvi so Dalmatincem dopustili delni izid 12:1, na začetku zadnje pa zaostajali za 10 točk (55:65). Prednost se je nato vztrajno začela topiti, a bržkone Farmacevtom odpora žilavih gostov ne bi uspelo streti, če se ne bi prebudil najboljši igralec Armstead, ki je do 34. minute tekme dosegel vsega 6 točk. Z dvema trojkama je izdatno pomagal Mirko Mulalić, a ko se je tekma prevesila v končnico, je žogo v roke vzel 25-letni Američan.

Dobri dve minuti pred koncem je izjemni Boris Barać zadel trojko za vodstvo gostov 75:70. Sledilo je 5 zaporednih točk Chrisa Bookerja, nato pa je stvari v svoje roke vzel Armstead. Najprej je zadel dva prosta meta in s trojko, ki jo je nemudoma izničil Henrik Širko, Novomeščane popeljal v vodstvo. V zadnjem napadu je Armstead nekoliko nepričakovano žogo zadrževal na sredini igrišča skoraj do konca, a je nato s kakšnih osmih metrov preko roke zadel za zmago in končni izid 83:80.

Novomeščani so dobili 12. izmed 23 tekem in tako ostajajo v polnopravnem boju za evropske vozovnice.