Macura ob debiju odločil tekmo proti Splitu

Sinoči sta se na uvodni tekmi 15. kroga regionalne ABA lige v Beogradu pomerili domači FMP in gostje iz Splita. Spremljali smo izredno izenačeno tekmo, ki se je končala šele po dveh podaljških z rezultatom 96:92 v korist domačega FMP-ja. Tekma polna preobratov, bi lahko dobila zmagovalca že prej, saj so namreč Splitčani imeli kar nekaj metov za zmago, a bili neuspešni.

Slovenci smo na tekmi imeli dva predstavnika. Izjemen debi je uspel Juriju Macuri, ki v prvem polčasu ni dobil veliko priložnosti, a je zato na sceno stopil v drugem podaljšku, kjer je najprej pri rezultatu 81:85 zadel dva prosta meta. Dve minuti do konca tekme je nato pobral skok v napadu in zadel za dve točki, takoj za tem pa še zadel trojko za prednost FMP-ja z 91:87, ki so ga Beograjčani zadržali do konca tekme. Na strani Splita pa je igral Blaž Mesiček, ki pa tokrat ni bil preveč razpoložen za igro. V 19 minutah igre je v statistiko vpisal 5 točk3 skoke in 1 asistenco. Odlično pa je vnovič odigral bivši Zmaj Roko Leni Ukić, ki je dokazal, da gre za pravega liderja hrvaške ekipe. Tekmo je končal pri 18 točka, 8 podajah in 5 skokih.