Luka ob komplimentih Popovicha do zmage, Miami tokrat poražen proti Torontu

Smo leto starejši, leto modrejši,’ je bil po tekmi nekoliko filozofski trener Dallasa, Rick Carlisle, po zmago po tesni končnici na gostovanju proti San Antoniu. ‘Dobre mete nadomestimo s še boljšimi meti, to je ključ za naše končnice,’ pa je o uspešnejših zaključnih tesnih tekem v primerjavi s prejšnjo sezono izpostavil Luka Dončić.

Dallas je na gostovanju pri svojih teksaških ‘sosedih’ sicer vodil večino tekme, že v drugi četrtini povedel za 19 točk, po polčasu je razlika znašala 10 točk, v tretji četrtini je spet narasla na 16. Toda San Antonio se je v končnici uspel približati na samo točko zaostanka, potem pa je Luka najprej s košem ob tablo povišal na tri, San Antonio je zapravil žogo v svojem napadu, Luka pa je našel samega Brunsona za trojko, ki je dokončno odločila tekmo.

Luka Dončić je ponovno prikazal bravurozno predstavo. Samo v prvi četrtini je dosegel 19 točk, od tega štiri trojke, do novega trojnega dvojčka mu je zmanjkal en skok – na koncu je dosegel 36 točk, 11 podaj in 9 skokov.

Pri Dallasau, ki še vedno igra brez štirih pomembnih igralcev (Dorian Finney-Smith, Josh Richardson, Maxi Kleber in Dwight Powell), sta bila poleg Dončića razpoložena tudi Porzingis in Hardaway Jr., oba sta dosegla 21 točk.

Za San Antonio, ki je že na začetku tekme zaradi poškodbe gležnja ob trku s Porzingisem ostal brez Dejounte Murraya, je DeMar DeRozan dosegel 29 točk, LaMarcus Aldridge pa 26.

Po tekmi je igro Dončića izjemno polaskal tudi veliki Popovich (od 4. minute dalje):

Dallas že danes čaka naslednja tekma, doma, v novem teksaškem obračunu doma gostijo Houston.

Manj uspešen je bil Miami, ki je na drugem zaporednem gostovanju v Tampi proti Torontu tokrat izgubil. Toronto je odigral predvsem odlično obrambno tekmo, saj so tekmecu na koncu dopustili samo 81 točk.

Toronto je prepričljivo dobil prvo četrtino (37:20), Miami se je na začetku drugega polčasa sicer uspel približati, Toronto pa je nato kmalu spet ušel na ‘varno’ dvomestno razliko.

Za Miami, ki je podobno kot Dallas še vedno brez nekaterih nosilcev igre (manjkajo Jimmy Butler, Tyler Herro, Avery Bradley in Myles Leonard), je bil še drugič zapored najboljši Kendrick Nunn, ki je s klopi dosegel 22 točk. Bam Adebayo je dosegel 14 točk, tretji strelec ekipe pa je bil Goran Dragić, ki je bil na parketu slabih 30 minut, v tem času pa dosegel 13 točk, imel pa tudi 5 skokov in 4 asistence.

Tudi Miami že danes čaka naslednja tekma – gostovali bodo v Brooklynu, ki je nekoliko presenetljivo še drugič zapored izgubil v Clevelandu. Tokrat sicer ni igral Kevin Durant, ki je izpustil tekmo zaradi počitka, Kyre Irving pa je dosegel 38 točk, James Harden jih je dodal 19, imel je tudi 11 asistenc.

Za Cleveland, ki velja za eno najprijetnejših presenečenj na začetku sezone, je Collin Sexton dosegel 25 točk.

Drugo medsebojno zaporedno tekmo sta odigrala tudi ena glavnih favoritov vzhodne konference – Philadelphia in Boston. Tudi na drugi tekmi so slavili domačini, blestel je ponovno predvsem Joel Embiid – dosegel je 38 točk in 11 skokov. Pri Bostonu, ki še vedno igra brez Tatuma, je bil sicer še uspešnejši Jaylen Brown – dosegel je 42 točk in imel 9 skokov.

Zmagal je tudi Denver, po podaljšku na gostovanju v Phoenixu. Nikola Jokić je dosegel 31 točk, imel je tudi 10 skokov in 8 asistenc. Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro. Se je pa v ekipo Denverja vrnil Kevin Porter Jr., ob povratku je dosegel 7 točk.

Na ostalih tekmah je najbolj odmeval individualni dosežek Trae Younga – ob zmagi Atlante proti letos zelo skromni Minnesoti je dosegel 43 točk.

Napeto je bilo tudi v Indianapolisu – domačini so s trojko Brogdona 2 sekundi pred koncem za dve točki premagali Orlando.