Luka ni zmogel sam, Boston vodi 2:0

Dallas Mavericks izgublja finale Lige NBA. Ponoči so Lika Dončić še drugič zapored gostovali v Bostonu in ob vidno utrujenem, predvsem pa poškodovanemu Luki Dončiću klonili s 105:98. Čeprav v takem stanju, je bil Luka prvo ime tekme z 32 točkami, 11 skoki, 11 podajami. Spet pa ni imel zadostne pomoči – Kyrie Irving je dosegel “le” 16 točk (od tega 8 v prvi četrtini). V domači vrsti je vodilni kvartet dosegel 83 točk (Holiday 26, Brown 21, Tatum in White 18).

Dončić je bil zaradi bolečin v prsih vprašljiv za nastop, a je stisnil zobe in zaigral. In to spet dobro. Tudi ali predvsem po njegovi zaslugi je Boston polčas dobil le s 54:51, Dončić je v 1. polčasu dosegel kar 23 točk.

V nadaljevanju pa je bila ključna 3. četrtina – Boston je po seriji 10:0 prvič ušel na dvomestno razliko (75:63). Dallas pa bo še lep čas bolela trojka, ki so jo s polovice dobili ob samem koncu 3. četrtine – za 83:74 je zadel Payton Pritchard.

Dallas se ni predal – ob naporih Luke je prišel na pet točk razlike (98:103), za več pa ni šlo… Boston je imel več moči, več razpoloženih mož…

Serija se sedaj seli v Dallas, kjer bosta naslednji dve tekmi: 13.6. in 15.6.