Luka Magic čez najboljšo ekipo in najboljšega igralca

Dallas je na čelu z odličnim Luko Dončićem premagal enega glavnih favoritov za letošnji naslov, Milwaukee Bucks, po podaljšku se je rezultat ustavil na 136:132.

Luka je prikazal raznovrstno predstavo, prodiral, zadeval od daleč, predvsem pa navduševal s svojimi asistencami. Na koncu jih je zbral 19, rekord kariere, vknjižil pa je že 17. trojni dvojček v sezoni, v čemer je in bo ostal vodilni v ligi, hkrati je tudi najmlajši košarkar, ki mu je uspelo v zgodovini NBA – pred njim je to uspelo Magic Johnsonu.

Prvi polčas je minil v znamenju Dallasa, najvišja razlika je znašala 11 točk, kolikor je znašala tudi prednost Milwaukeeja po preobratu v tretji četrtini. Po novem preobratu v zadnji četrtini so tik pred koncem Giannis in soigralci že vodili za sedem točk, Luka pa je z zadetima prostima metoma poskrbel za podaljšek, kjer Dallas ni dovolil, da bi v tesni končnici še enkrat več izgubil v Orlandu.

To je druga zmaga za Dallas v Orlandu, kolikor jih ima tudi Milwaukee, za katerega sta Giannis in Brook Lopez dosegla 34 točk. Pri Dallasu je Luka dosegel 36 tok, imel je tudi 14 skokov, igral je 42 minut. Odlično podporo sta mu nudila v Orlandu eden boljših igralcev Dallasa Finney Smith (27 točk) in Porzingis (26 točk).

Miami je brez Gorana Dragića, ki ga še vedno muči poškodba gležnja, igrala pa nista niti Butler (tudi poškodba gležnja) in Nunn (zapustil Orlando in se vrne pred končnico), izgubil proti bivšemu klubu Gogija Phoenixu, ki tako ostaja edina neporažena ekipa v Orlandu, niz neporaženosti pa je za ta klub iz Arizone najdaljši po letu 2014, ko je bil drugo obdobje v klubu prav Gogi.

Denver je po dveh podaljških ugnal Utah, najboljši je bil Nikola Jokić (30 točk), Mitchell je na drugi strani dosegel 35 točk.

Boleč poraz v boju za končnico je doživel Portland, po dveh zgrešenih prostih metih Lillarda so na koncu slavili vse boljši LA Clippers. Njihovi mestni tekmeci pa so si po osvojitvi prvega mesta pred končnico privoščili še tretji zaporedni poraz, tokrat je bila boljša Indiana.