Luka Dončić z norim večerom podrl še dva klubska rekorda, vseeno poraz proti Portlandu

90 točk Luke Dončića na dveh tekmah ni bilo dovolj, da bi Dallas doma proti Portlandu na zadnji tekmi niz neporaženosti podaljšal na pet tekem. Po rekordnem večeru (46 točk) v petek je v noči na ponedljek Luka dosegel 44 točk, kar pa je bilo v tesni končnici premalo za Portland, ki je ubranil nalet Dallasa in na koncu tesno slavil.

Dame Lillard, ki je svoj osebni rekord na prejšnji tekmi z Dallasom izenačil (61 točk na tekmi v mehurčku v Orlandu), je tokrat dosegel 34 točk in 11 asistenc, vključno z odločilno trojko ob koncu.

Dallas je ob polčasu vodil za 7, potem pa je Portland v tretji četrtini dosegel 45 točk in povedel. Dallas je v zadnji četrtini zaostajal že za 13 točk, se ob koncu z delnim izidom 12:0 povsem približal, sledilo je polaganje Lillarda, po podaji Dončića pa je s trojko ob koncu izenačil Finney-Smith, toda na drugi strani je prav tako s trojko odgovoril Lillard, Dončić pa ni bil uspešen z metom za podaljšek.

Mislil sem, da gre žoga v koš, razočaran sem in prevzemam odgovornost. Ta met bi moral zadeti,’ je po neuspešenm metu razočarano razlagal Dončić, ki je za tolažbo podrl klubski rekord v neprekinjenem nizu doseženih 25 točk ali več. S 14 tekmami je sedaj sam na klubski lestvici, prav tako še nobenemu igralcu v klubu ni uspelo na dveh tekmah doseči 90 točk (Mark Aguire je leta 1985 dosegel 87 točk na dveh zaporednih tekmah).

Luka Dončić je poleg 44 točk dosegel še 9 skokov in 7 asistenc, igral je 36 minut. Porzingis je dosegel 18 točk.

Naslednjo tekmo igra Dallas doma proti Detroitu v sredo.

Prepričljiv poraz so proti Denverju doživeli prvaki iz Los Angelesa, ki pa jih bolj kot poraz skrbi nova poškodba Anthonyja Davisa, ki je obnovil poškodbo ahilove pete. Za kako hudo poškodbo gre, še ni znano.

Za Denver je Nikola Jokić dosegel 16 točk in prav toliko skokov, k temu je dodal še 10 podaj. Jamal Murray je dosegel 27 točk, dobro je priložnost izkoristil tudi Vlatko Čančar – v 6 minutah igre je dosegel prav toliko točk, zbral je tudi dva skoka. Na drugi strani je LeBron James dosegel 22 točk.