Luka Dončić sam ni zmogel, spet pa se je vpisal v zgodovino

Nocoj ni šlo. Luka Dončić je z Dallasom klonil proti Sacramentu, 115:120. Razlika bi bila še večja, če ne bi Dallas zadnje četrtine dobil s 40:26. Domačini so se prebudili prepozno. To je bilo dovolj za 26. zmago Sacramenta in 21. poraz Dallasa. Kralji ostajajo na 5. mestu Zahoda, Dallas je osmi.

Luka Dončić, dan prej je dosegel 73 točk, je bil to pot utrujen, a kljub temu 28 točkam dodal 17 podaj in 10 skokov, igral pa je kar 46 minut. Pri metu ni bil, za eno zadeto je porabil devet metov.

Je pa Luka postal prvi igralec, ki je povezal dva trojna dvojčka, ob tem pa beležil po 50 točk na tekmo. V dveh tekmah, proti Atlanti in Sacramentu, je skupaj odigral 91 minut, dosegel je 101 točko in zbral po 20 skokov in 24 podaj.