Luka Dončić do prve zmage proti Miamiju v karieri

Luka Dončić je na svoji peti tekmi v karieri proti Miamiju, tretji, ko je na drugi strani stal tudi Goran Dragić, prišel do svoje prve zmage. Dallas je doma premagal Miami z rezultatom 93:83, obe ekipi imata tako po petih tekmah 2 zmagi in 3 poraze.

Luka je bil najboljši igralec na igrišču – dosegel je prvega dvojnega dvojčka v sezoni, skupaj 27 točk, 15 skokov in 7 podaj, že 38-krat je bil pri Dallasu najboljši strelec, podajalec in skakalec na isti tekmi, s čimer je izenačil klubski rekord Dirka Nowitzkega. Po 12-ih zgrešenih zaporednih trojkah je v drugi četrtini, ko je Dallas naredil prvi mini-niz za vodstvo, Luka zadel trojko, do konca tekme še dve.

Dallas je polčas dobil za 15 točk, v tretji četrtini povedel za najvišje vodstvo, 24. Miami se je sicer skoraj vrnil, ampak na manj kot 9 točk razlike ob koncu tekme mu ni uspelo priti. Goran Dragić ni bil tako razpoložen kot Luka, dosegel je 10 točk, imel pa še 7 skokov in 5 podaj. Zgrešil je vseh 6 metov za tri točke. Najboljši strelec za Miami je bil Bam Adebayo, dosegel 19 točk in 11 skokov, na družbenih omrežjih po tekmi pa kroži predvsem posnetek, kako ga je Luka navkljub odlični obrambi nadigral in akcijo zaključil s polaganjem.

Za Miami to ni bila samo prva gostujoča tekma v sezoni, ampak prva tekma izven države Floride po 8. marcu lani, ko so igrali v Washingtonu – odtlej so vse tekme zaradi pandemije igrali v Orlandu, Tampi ali doma v Miamiju.

Dallas se ponovno podaja na serijo treh gostovanj, v noči na ponedeljek bo gostoval v Chicagu, takoj zatem še v Houstnu. Miami bo najprej doma pričakal Oklahomo.

Denver je doma izgubil proti Phoenixu, ki še naprej kaže odlične predstave – ob petih zmagah ima samo en poraz. Na drugi strani ima Denver še vedno samo eno zmago in štiri poraze. Ayton (22), Booker (22) in Paul (21) so skupaj dosegli 65 točk, na drugi strani Murray 31, Jokiću pa je zmanjkal skok za novega trojnega dvojčka (17 točk, 11 asistenc, 9 skokov). Vlatko Čančar ni igral.

Prvo zmago v sezoni so dosegli igralci Washingtona in Detroita. Washington je brez Westbrooka gostoval pri Minnesoti, Bradley Beal je dosegel 31 točk, Deni Avdija, ki je tekmo začel v prvi peterki, 11. Detroit je doma premagal Boston, Jerami Grant je dosegel 24 točk, na drugi strani Jaylen Brown točko več.