Litva premočna za naše mladince

Danes se je slovenska reprezentanca fantov do 18 let pomerila na drugi tekmi evropskega prvenstva. Slovenci so na drugem srečanju skupinskega dela izgubili z Litvo s 75:57. Varovance Tomaža Fartka v torek čaka še zadnje srečanje prvega dela EP proti reprezentanci Finske.

EP U18, 2. krog, 30.7.
LITVA – Slovenija 75:57 (22:17, 8:21, 22:6, 23:13)
Slovenija: Klavžar 13 (6 skokov), Kralj 11 (5 skokov), Mlakar 10 (6 skokov), Jogan in Šuša (5 skokov) po 8, Sušec 5 (8 skokov), Andolšek Heine 2, Gaberšek, Klanjšček, Ličen, Jančar Jarc, Gorbachov.

STATISTIKA
POSNETEK TEKME

Slovenska reprezentanca fantov do 18 let je danes odigrala drugo tekmo skupinskega dela evropskega prvenstva. Slovenci so po včerajšnjem porazu proti Grčiji, danes morali priznati premoč še Litvi.

Slovenija je srečanje odprla v postavi Gaberšek, Klavžar, Šuša, Mlakar in Gorbachov. Tekmo so bolje odprli Litovci, ki so prvo četrtino dobili z 22:17.

V drugi četrtini so Slovenci prevzeli pobudo in z odlično igro tako v napadu kot obrambi drugo četrtino dobili z izidom 21:8. Prednost Slovencev je tako na polčasu znašala osem točk (38:30).

Po dobrem prvem polčasu so Slovenci v drugem polčasu povsem popustili, dosegli pa so le 19 točk. V tretjem delu obračuna varovanci Tomaža Fartka niso našli odgovora na litovsko in obrambo in so dosegli le šest točk. Litovci so si tako po tretji četrtini priigrali vodstvo z osmimi točkami razlike.

Podobno so slovenski košarkarji nadaljevali tudi v zadnji četrtini in tako se je litovska izbrana vrsta veselila prve zmage na evropskem prvenstvu z rezultatom 75:57. Slovenci so zadeli le 9% metov za tri točke, v metu za dve točki pa so bili 39%, izgubili so 13 žog.

Najboljši strelec slovenske reprezentance je bil Nejc Klavžar s 13 točkami, k temu pa je dodal še šest skokov. David Kralj je zabeležil 11 točk in pet skokov, Matevž Mlakar je dosegel deset točk, ujel pa je šest odbitih žog.

Slovence v torek, po dnevu premora, čaka še obračun s Finci, ki so danes tesno izgubili z Grčijo, v prvem kolu pa so visoko premagali litovsko reprezentanco.

V osmino finala se uvrstijo vse štiri reprezentance iz skupinskega dela. Slovenska skupina se križa s skupino D, v kateri bodo nastopale reprezentance Francije, Slovaške, Latvije ter Bosne in Hercegovine.