LIGA NOVA KBM: Danes odigrane šteri tekme 5.kola drugega dela tekmovanja

Sobota je bila v Ligi Nova KBM zelo pestra, saj so bile odigrane štiri tekme 5. kola, in sicer dve v ligi za prvaka ter dve v ligi za obstanek. Ilirijani in Barvarji so bili uspešni proti Termalcem in GGD Šenčurju, v ligi za obstanek so košarkarji Zlatoroga opravili velik korak k obstanku v Ligi Nova KBM, saj so doma premagali zadnjeuvrščeni ECE Triglav, Hopsi pa so premagali Šentjur in še dodatno zaostrili boj za zadnje mesto v četrtfinalu končnice. Zadnja tekma 5. kola bo odigrana 13. aprila, ko se bosta pomerila Krka in Cedevita Olimpija.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

Liga za prvaka
5. kolo
Sobota, 2. april

TERME OLIMIA PODČETRTEK : NUTRISPOINT ILIRIJA 77:100 (25:22, 16:22, 17:23, 19:33)
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 19 (0:1), Bizjak 7, Strnad 2 (2:3), Ž. Švigelj 6 (1:1), Williams 5 (1:2), Čebular 7 (0:4), Cerkovnik 2, Atanacković 16 (4:4), Vasilić 13 (1:2).
Nutrispoint Ilirija: Kruzynski 3, Cerkvenik 16, Pelko 12, Kraljević 2, Milašinović 5 (1:2), Jurkovič 20 (1:1), Mikuš (0:2), Bačvič 10, Ciani 16, Vončina 16.

Nutrispoint Ilirija ostaja neosvojljiva trdnjava za košarkarje Term Olimia v tej sezoni. Ljubljančani so bili še tretjič boljši; tokrat so zmagali z odlično igro v drugem polčasu, v katerem so dosegli 56 točk in Podčetrtane nadigrali za 23 točk.

Za zasedbo Stipeta Modrića je to druga zaporedna zmaga, potem ko so ligo za prvaka začeli s tremi porazi, Davor Brečko in njegovi varovanci pa so doživeli četrti poraz v zadnjih šestih nastopih.

Pri gostih je imelo šest igralcev dvomestno število točk, trije med njimi pa so zadeli po štiri trojke. Med temi ni najučinkovitejšega igralca tekme Saše Cianija, ki je za statistični indeks 29 zbral 16 točk in 16 skokov (met 8:13). Štiri trojke so zadeli Miha Cerkvenik (4:5, 16 točk), Luka Vončina (4:5, 16 točk) in Jure Pelko (4:7, 12 točk). Prvi strelec tekme je bil Robert Jurkovič z 20 točkami.

Pri domačih je Nedžad Muratović dosegel 19 točk (trojke 5:8), 16 jih je dodal Simo Atanacković, Sandi Čebular pa je tekmo končal s sedmimi točkami in metom iz igre 3:14.

Današnja tekmeca bosta naslednji tekmi igrala proti Helios Suns. Nutrispoint Ilirija že v sredo, 6. aprila, ko bo vnaprej odigrala tekmo 7. kola v Domžalah, Terme Olimia pa 9. aprila redno srečanje 6. kola v Podčetrtku.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : HELIOS SUNS 67:69 (20:16, 21:14, 18:22, 8:17)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Rojc 9 (2:3), Murić 11 (1:4), R. Rizvić 5 (1:1), Martinčič 7, Malovčič 4 (1:4), Tešić 5, Rebec 18 (2:2), Ahmedović 8.
Helios Suns: Ferme 6 (1:1), Pašajlić 2 (2:2), Ervin 16 (5:6), Oman 4, Mahkovic 14 (7:7), Jois 6 (2:2), Prepelič 11 (1:3), Šantelj 10 (4:6).

Helios Suns so se po nepričakovanem porazu v prejšnjem kolu na domačem parketu proti mladi zasedbi Cedevite Olimpije vrnili v zmagovalne tirnice. Na gostovanju v Šenčurju so z zabijanjem Urbana Omana tri sekunde pred koncem zmagali z 69:67, kar je bila hkrati tudi njihova najvišja prednost na tekmi.

Domžalčani so s četrto zmago v petih nastopih skočili na vrh skupine za prvaka, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa je po uvodnih zmagah proti Krki in Cedeviti Olimpiji doživela tretji poraz v nizu.

Domači so vodili večino tekme, največ za 16 točk na začetku drugega polčasa (47:31), toda gostje se niso predali, četudi niso imeli najboljšega strelskega večera. Zadeli so zgolj tri trojke, izgubili boj pod obročema (44:36), a vse to nadoknadili z borbenostjo v obrambi in kolektivno predstavo v napadu.

Tako so v zadnji četrtini nadoknadili devet točk zaostanka (63:54) in z zbrano igro v končnici prišli do uspeha. GGD Šenčur je imel dobre tri sekunde za zadnji napad, toda Ramo Rizvić ni prišel do meta na koš.

Tako Šenčurjani kot Domžalčani bodo naslednjo tekmo igrali v sredo, 6. aprila; GGD Šenčur doma proti Krki, Helios pa v Domžalah s Nutrispoint Ilirijo.

Liga za obstanek
5. kolo

ZLATOROG LAŠKO : ECE TRIGLAV 70:65 (7:19, 19:14, 27:12, 17:20)
Zlatorog Laško: Medved 8, Kerič 15 (3:3), Hrovat 5, Lorbek 12 (1:2), Copot 7 (2:2), Grušovnik 1 (1:2), Dragan 11 (1:1), Tunstall 11 (1:2).
ECE Triglav: Dornik 4, Urbiha 5, Praljak 7, Maček 9 (4:6), Smrekar 6, Čabrilo 4, Muratović 3 (1:2), Samojlović 27 (3:3).

Košarkarji Zlatoroga so naredil velik korak k obstanku v Ligi Nova KBM. V Treh lilijah so drugič v sezoni premagali neposrednega tekmeca z dna razpredelnice, ECE Triglav.

Laščani so zdaj pri štirih zmagah, Kranjčani, ki so izgubili dvanajstič v nizu, tako da zmage ne poznajo že skoraj štiri mesece, pa so pri dveh.

Varovanci trenerja Aleša Pipana so se morali krepko potruditi za zmago. Gostje so namreč tekmo odprli z vodstvom 16:0 in bili v ospredju vse do 25. minute. Zlatorog je prvič povedel z 41:40, nato pa prednosti ni več izpustil iz rok. Tretjo četrtino je dobil s 27:12.

Za domače je največ točk dosegel Elvis Kerič, pri gostih pa je bil razpoložen Filip Samojlović, ki je dosegel 27 točk.

Zlatorog bo naslednjo tekmo igral 9. aprila doma proti Hopsom, ECE Triglav pa 16. aprila z Rogaško v Kranju.

HOPSI POLZELA : ŠENTJUR 97:85 (21:25, 30:22, 23:19, 23:19)
Hopsi Polzela: Rizman 14 (2:3), Pešak 12 (1:2), Besedić 13 (1:1), Glavan 10 (2:2), Vranjkovič 13, Vašl 25 (10:10), Goltnik 10.
Šentjur: Brunčević 8 (4:4), Popović 8 (2:4), Tabak 10, Holmes 10 (1:2), Rikalo 18 (4:6), Držić 3 (3:4), Đapa 21 (4:5), Nemanič 7 (1:2).

Hopsi so z osmo zmago podžgali boj za osmo mesto oziroma zadnjo vozovnico za četrtfinale Lige Nova KBM. Neposrednega tekmeca so premagali s 97:85 in vodijo z 2:1 v medsebojnih tekmah. Do konca lige za obstanek so še štirje dvoboji, ekipi pa se bosta znova srečali čez slabe tri tedne.

Pri košarkarjih iz Polzele se je med strelce vpisalo sedem igralcev, prav vsi pa so imeli dvomestno število točk. Izstopal je prvi strelec prvenstva Miha Vašl, ki se je s 25 točkami (indeks 28) povzpel na povprečje 22,09 točk.

Na drugi strani je za Šentjur, ki je bil brez trenerja Boštjana Kuharja, 21 točk dosegel Dalibor Đapa, ni pa se mogel kosati z raznovrstno predstavo domačih, ki so zadeli trinajst trojk, dobili skok z 42:36 in zbrali 23 podaj za koš.

V naslednjem kolu, 9. aprila, bodo Hopsi gostovali v Laškem, Šentjur pa bo gostil Rogaško.