Laško Express melje dalje! V drugem polčasu strli Hopse, Copot 19

Edina sobotna tekma v Ligi Nova KBM je bila odigrana v Laškem, Zlatorog je v sosedskem derbiju gostil Hopse s Polzele. Hopsi so ob polčasu vodili z dvema točkama prednosti, a so domači košarkarji v drugem delu obrnili rezultat v svojo korist in slavili z 80:57. Najboljši strelec srečanja je bil Jan Copot (Zlatorog Laško), ki je dosegel 19 točk, Milojko Vasilić pa je bil s 13 točkami najboljši strelec pri gostih.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

11. kolo
Sobota, 17. december

ZLATOROG LAŠKO : HOPSI POLZELA 80:57 (11:11, 19:21, 24:14, 26:11)
Zlatorog Laško: Bailey 13, Požin 7 (2:3), Lorbek 10 (1:1), Copot 19 (4:4), Smrekar 2, Medved 4, Miljković 7 (1:2), Tratar 8, Samojlović 6 (1:2), Urbanija 4 (4:6).
Hopsi Polzela: Steblovnik 3 (1:1), Pešak 5, Besedić 5 (3:3), Vranjkovič 11 (1:2), Grušovnik 10 (2:2), Goltnik 2, Jošt 2, Vasilić 13 (2:2), Pelko 6 (1:2).

CELOTNA STATISTIKA

Košarkarji Zlatoroga so prvič v sezoni zabeležili dve zaporedni zmagi. Po prepričljivem uspehu v začetku tedna proti Šentjurju, so v 11. kolu Lige Nova KBM nadigrali še Hopse s Polzele, s 23 točkami razlike. Laščani so pri izkupičku 3-8, Polzeljani pa so po četrtem porazu na zadnjih petih tekmah zdrsnili na 4-7.

V 2022 bosta ekipi odigrali še po eno tekmo, Zlatorog bo 29. decembra gostil Rogaško, Hopsi pa se bodo dan prej doma pomerili s Termami Olimia.

Zasedba Aleša Pipana je ustavila vse ključne igralce Hopsov in zasluženo prišla do dveh točk. V drugem polčasu je goste nadigrala s 50:25.

Drugi strelec Lige Nova KBM Jure Pelko (povprečje 18 točk) in Marko Vranjkovič, ki skupaj v tej sezoni v povprečju dosegata več kot 30 točk za Hopse, sta v Treh lilijah skupaj zmogla 17 točk. Za svojimi običajnimi številkami sta zaostala tudi Jaka Pešak in Jure Besedić, povprečje je presegel le Milojko Vasilić (13 točk).

Na drugi strani se je pri Zlatorogu deset igralcev vpisalo med strelce. Jan Copot je dosegel 19 točk, 13 točk in 10 skokov je zbral Adrio Ramone Bailey, 10 točk je prispeval Domen Lorbek (trojke 3:6), z desetimi podajami in sedmimi skoki pa se je izkazal tudi Klemen Požin.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško“V prvem polčasu smo igrali v nekakšnem krču, nismo se uspeli sprostiti v napadu. V drugem polčasu pa popolnoma druga slika, fantje so bolj čvrsto igrali v obrambi in tudi napad je stekel. Dosegli smo nekaj lahkih košev, zato nam je bilo lažje. Čestitam fantom za odlično predstavo v drugem polčasu.”

Matjaž Čuješ, trener Hopsi Polzele“Igrali smo dva različna polčasa. V prvem polčasu smo igrali dobro v obrambi, kontrolirali Laščane. Dobre obrambe v nadaljevanju srečanja nismo nadgradili, Laščani so zadevali, za razliko od nas. Rezultat je temu primeren, čeprav mislim, da je razlika malce previsoka, ampak enostavno zaslužena zmaga Laščanov.”