Laščani iz Avstrije s polovičnim izkupičkom

Košarkarji laškega Zlatoroga se iz Avstrije vračajo s porazom in zmago. Najprej so s 77:88 klonili z moštvom Gmunden, v soboto pa so ugnali klub Dukes Klosterneuburg s 100:89.

Saša Zagorac. foto: kzs.si

Zlatorog je bil na uvodnem srečanju ves čas bolj kot ne izenačen z gostitelji, četudi so ti dobili kar tri od štirih četrtin (druga četrtina je bila izenačena 24:24). A so imeli Avstrijci že na začetku drugega dela boljši napad, Laščanom pa je začela pešati obramba, zato domačinom ni bilo težko pobegniti na varno razdaljo in tekmo tudi dobiti z 88:77.

Zagorac se je ustavil pri 31

Na drugi tekmi je Laško zasluženo ugnalo tekmeca. Po četrtinah so bili ves čas boljši od gostiteljev, prav tako so bili varovanci Predraga Milovića odlično razpoloženi pri metu za tri. Zadeli so kar 15 trojk, najuspešnejši je bil Saša Zagorac, ki jih je prispeval 6, obenem pa je bil z 31 točkami tudi najuspešnejši strelec srečanja. “Izkupiček mini turneje po Avstriji je zadovoljiv, a vseeno bo treba v prvenstvu dati še več od sebe,” zapišejo na uradni spletni strani kluba.

Zlatorog se na naslednjo pripravljalno tekmo odpravlja v torek, ko se bo v Italiji meril z Reyer Venezio.