Lahki zmagi za Rogaško in Helios Suns

V prvih dveh tekmah 1.SKL v letu 2021 sta gladki zmagi odnesli ekipi Rogaške in Helios Suns, saj ECE Triglav in Zlatorog Laško v 14. kolu nista bila visoki prepreki za moštvi iz Domžal in Rogaške Slatine. S tekmama, 11. januarja, med Šenčurjem in Šentjurjem, v direktnem prenosu na televiziji Sportklub, ter tekmo med Krko in Hopsi bo 14. kolo tudi zaključeno.

1.SKL, 14. krog, 9.1.
ECE TRIGLAV : ROGAŠKA 53:80 (14:16, 17:24, 12:21, 10:19)
ECE Triglav: Dornik 8, Ožegovič 12, Stavrov 8, Milašinović 8, Rodič 9, Smrekar 8.
Rogaška: Močnik 2, Vujačić 7, Pelko 8, Nichols 14, Bernard 9, Zupan 3, Gabrovšek 17, Šantelj 13, Blackshear 7.

Rogaška je na gostovanju v Kranju upravičila vlogo favorita in z jubilejno deseto zmago v sezoni ter s tekmo več od Helios Suns in dvema od Krke skočila tik pod vrh lestvice 1. SKL. ECE Triglav na drugi strani ostaja na dnu; po edini zmagi na Polzeli konec leta še vedno ni slavil v domači dvorani. Glede na to, da je Rogaška dobila vse četrtine – najbolj tesna je bila prva (16:14), vprašanja o zmagovalcu ni bilo. Gostje so bili boljši v vseh elementih igre (v podajah z 20:6, v skupnem metu 50%:31%, skoku 39:36), trener Damjan Novaković pa je priložnost za igro ponudil vsem dvanajstim igralcem. Največ točk za Rogaško je zbral David Gabrovšek (17 točk, trojke 3:3), najvišji statistični indeks pa je imel David Nichols, ki je vpisal 14 točk in enajst podaj (indeks 22). Pri domačih je dvomestnega števila prišel le kapetan Gaber Ožegovič z 12 točkami, blizu pa je bil Klemen Smrekar, ki je imel tudi devet skokov.

V 15. kolu bodo Slatinčani 13. januarja gostili Krko, Kranjčane pa čaka 16. januarja gostovanje v Šentjurju.

HELIOS SUNS : ZLATOROG LAŠKO 87:59 (22:16, 22:24, 23:8, 20:11)
Helios Suns: Ferme 10, Morina 6, Bratec 7, Joseph 2, Mahkovic 15, Vujasinović 9, Hirschmann 8, Keely 11, Prepelič 19.
Zlatorog Laško: Strel 2, Benson 5, Jereb 11, Glavan 2, Stipaničev 2, Kellner 3, Grušovnik 9, Ličen 18, Routt 7.

Košarkarji Helios Suns so po porazu v Podčetrtku, s katerim so prekinil niz treh zmag, uspešno začeli leto 2021. V domači dvorani so premagali Zlatorog, ki je zdrsnil na 40-odstotno uspešnost (6-9) in ima tri tekme pred koncem prvega dela le še minimalne možnosti za preboj med prvih pet ekip, ki bodo tekmovanje nadaljevale v ligi za prvaka. Helios Suns se je z enajsto zmago v sezoni zavihtel na prvo mesto lestvice 1. SKL. Ima enako število zmag kot Krka, ki je v zaostanku ene tekme, ter isto število točk kot Rogaška, ki je odigrala tekmo več. Po izenačenem prvem polčasu so domači odločilni korak do dveh točk naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 23:8. S čvrsto obrambo so gostom dovolili le tri koše iz igre. Čeprav so štirje igralci Helios Suns dosegli deset ali več točk – največ jih je vknjižil Bine Prepelič (19 točk, met 7:9), je imel najvišji statistični indeks organizator igre Daniel Vujasinović (24), ki je ob devetih točk zbral osem podaj, sedem ukradenih žog in šest skokov. Pri gostih je z 18 točkami (met 6:9) izstopal Jure Ličen.

Domžalčani bodo 15. januarja v 15. kolu gostili Terme Olimia Podčetrtek, Laščani pa se bodo dan kasneje doma pomerili z Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur.