Krump z Ajdovci spisal zgodovino proti nekdanjemu klubu

Današnja zmaga proti Grosuplju z 78:53, je ajdovskim košarkarjem prinesla zgodovinsko uvrstitev na zaključni turnir najboljše četverice.

Pri Košarkarskem klubu Ajdovščina so bili v zadnjih letih kar nekajkrat blizu uvrstitve na zaključni turnir. Lansko leto je COVID-19 preprečil, da bi fantje dobre predstave kronali z
uvrstitvijo na zaključni turnir. Tudi letos je kazalo, da bo odsotnost treningov in tekem ustavila uigranost fantov, vendar se to ni zgodilo. Trener Tone Krump (svoj čas je deloval tudi v Grosupljem) je skupaj s strokovnim
štabom fante odlično pripravil na nadaljevanje sezone.

Pretekli teden je bil za fante naporen. V sredo so v domači dvorani igrali z ekipo Slovana ter z odlično igro v zadnji četrtini slavili z 92:83 (20:23;26:28; 17:16; 29:16). Prave evforije pa
vseeno ni bilo čutiti, saj je fante čakala še današnja tekma v Grosupljem. Ajdovski košarkarji so že v prvi četrtini (24:10) nakazali, da so tekmo proti Grosuplju vzeli
resno in niso hoteli dopustiti nikakršnih dvomov o zmagovalcu.

Ajdovski stroj je diktiral ritem tekme in prednost iz prve četrtine ohranjal skozi celotno srečanje. Varovanci Toneta Krumpa so zasluženo zmagali z rezultatom 78:53 in se veselijo prve uvrstitve na zaključni turnir.

Na zaključni turnir, ki bo potekal med 11. in 13. junijem, so se poleg ajdovskih košarkarjev uvrstili še Helios Suns, Janče RIKO in Cedevita Olimpija. Gostitelj turnirja bo znan v začetku