Krki uspelo, kar ni še nikomur v Ligi ABA

Danes minevata dve leti, odkar je članska ekipa Krke v Čačku postala prvak Lige ABA 2 in se tako ekspresno vrnila v Ligo ABA. V finalu je Krka s 87:73 premagala Sixt Primorsko.

Krka je še vedno edini klub v regiji, ki je izpadel v Ligo ABA 2, to tekmovanje osvojil in se z zmago vrnil v elitno tekmovanje Ligo ABA.

Liga ABA2, sezona 2017/2018:

finale, 4.4.
KRKA – Sixt Primorska 87:73 (31:29, 16:16, 21:9, 19:19)
Krka: Šiška 2 (2 as), Jančar Jarc, Marinelli 16 (4 sk, 4 as), Škedelj, Osolnik 7 (3 as), Bratož 18 (4 sk, 2 as), Cinac 11 (3 sk), Dimec 11 (6 sk), Đapa 4 (3 sk), Jošilo 16 (10 sk, 5 as), Kovačevič 2, Fifolt
Sixt Primorska: Rebec 10 (2 sk, 5 as), Ferme 14 (3 as), Čakarun 10 (3 sk), Joksimovič 3 (3 as), Mulalić 5 (2 as), Kosi, Zupan 5 (4 sk, 2 as), Hodžić 5 (2 uk. ž.), Vujasinovič 7 (2 sk, 2 ukr. ž.), King 11 (14 sk, 2 as), Morina 3, Glas.

tehnični komisar: Milan Stojanović
sodniki: Uroš Obrknežević, Miloš Koljenšić, Dragan Kralj

Slovenski derbi

Krka je do naslova prišla na finalnem turnirju, kjer je v polfinalu porazila domačina Borac.

V finalu je sledil slovenski derbi, ki pa je po izvrstni 3. četrtini (21:9) pripadel Krki, ki jo je vodil Simon Petrov, asistiral mu je Dalibor Damjanovič. Kapetan ekipe je bil Dalibor Đapa.

Z izjemo začetka so v finalu Novomeščani ves čas vodili, v prvi četrtini dvakrat za devet točk, prvih deset minut pa se je končalo z rezultatom 31:29 v dolenjsko korist, 47:45 je bilo ob polčasu.

V 24. minuti so se Primorci spet približali na dve točki (54:52). Temu je sledila serija 10:2, ki jo je s trojko sklenil Domen Bratož. Primorci pa so bili primorani v 28. minuti seči po minuti odmora. Do konca tretje četrtine sta po dve točki dodala še Paolo Marinelli in Marko Jošilo. V nadaljevanju se je prednost dvakrat povišala na 18 točk.

Trojka Marinellija, Jošilo MVP

Koprčani so z delnim izidom 8:0 prišli na deset točk zaostanka, a je njihov nalet s svojo četrto trojko zaustavil Paolo Marinelli.

Marko Jošilo, še danes košarkar novomeškega kluba, je bil izbran za najkoristnejšega košarkarja finalnega turnirja v Čačku.