Krka z obrambo do obstanka, Olimpija izpadla

Košarkarji Krke so v zadnjem, 22. krogu ABA lige, premagali Petrol Olimpijo z 62-59 (17-13, 15-18, 16-18, 14-12).

Liga ABA, 22. krog, 17.3.
KRKA – Petrol Olimpija 62:59 (17:13, 15:18, 16:18, 14:12)
Krka: Marinelli 5, Škedelj 5, Bratož 4, Đapa 7 (6 skokov), Fifolt 8 (3 skoki), Balažić 8 (4 skoki), Jošilo 4 (5 skokov), Lalić 5, Lapornik 7 (5 skokov), Mavra 9 (4 skoki, 5 podaj).
Petrol Olimpija: Jones 4 (12 skokov), Špan 5 (4 podaje), Bubnič 3, Lazić, Lorbek 17, Simonović 5, Lapornik 7, Begić 9, Badžim, Miljenović 2, Radulović, Tomić 7

Krkaši so začeli v peterki Domen Bratož, Paolo Marinelli, Miha Škedelj, Jure Balažić in Jure Lalić. Gostje so odprli tekmo s trojkama Bubnića in Lorbeka ter po dveh minutah in pol vodili s 6-2. Krkaši so nato naredili delni izid 10-2 in v šesti minuti povedli z 12-8, nato pa zapravili kar nekaj napadov za povečanje vodstva. Gostje so se dvakrat približali na točko zaostanka, Krkaši pa so prvo četrtino po trojki Daliborja Đape s sireno z desetih metrov dobili s 17-13. Žiga Fifolt je dosegel prvi koš v drugi četrtini, potem pa se je Olimpija približala na dve toki zaostanka. Krkaši so nato dosegli štiri zaporedne točke za 23-17 in ob koncu 12. minute je prvo minuto odmora zahteval Olimpijin trener Zdovc. Po njej so gostje dosegli pet točk in pri 23-22 je minuto kasneje prvo minuto odmora vzel tudi Krkin trener Simon Petrov. Po njej so Krkaši dosegli pet zaporednih točk in ponovno povedli za 6 (28-22). Gostje so se nato z zadetimi petimi prostimi meti ponovno približali na točko zaostanka, minuto pred koncem polčasa pa so po košu Simonovića ponovno vodili (31-30). Krkaši so polčas z zadetima prostima metoma Fifolta le dobili z minimalno prednostjo (32-31).

Drugi polčas je s košem odprl Mavra, potem pa so gostje dosegli pet točk po nešportni osebni napaki Tima Osolnika in ponovno vodili (35-34). Po 25. minutah je bilo izenačeno na 40. Po trojki Mihe Lapornika so imeli gostje na začetku 27. minute štiri točke prednosti (45-41), po 30 minutah pa je Krka vseeno imela minimalno prednost (48-47). Krkaši niso zadeli v prvih štirih minutah zadnje četrtine, ko so Ljubljančani s štirimi zaporednim točkami prišla do vodstva z 51-48. Strelski post Krkašev je prekinil s košem po ukradeni žogi Marinelli, potem pa sta zadela še Lalić in Marinelli in Krka je dobre štiri minute pred koncem vodila s 54-51.

Sledila je prva minuta odmora Ljubljančanov po kateri je Lorbek s trojko izenačil na 54. Krkaši so s prostima metoma Balažića povedli s 56-54, nato pa sta po en prosti met zadela Mavra in Begić. Balažič je minuto in pol pred koncem zadel za 59-55. po minuti odmora pa je Jones zgrešil oba prosta meta. Lapornik je 35 sekund pred koncem zadel za +6 (61-55), Krkaši pa so do konca uspeli zadržati prednost in veliko veselje se je lahko začelo.