Krka vodi 1:0

Košarkarji Krke so na prvi polfinalni tekmi s 83:78 porazili domžalski Helios Suns. Z 20 točkami se je v domači vrsti izkazal Jure Lalić, eno manj je za goste dosegel Hugh Robertson. Druga tekma, morda že odločilna, bo v ponedeljek, 23. maja, v Domžalah (ob 20.00)

Liga Nova KBM, polfinale, 1. tekma, 21.5.
KRKA – Helios Suns 83:78 (19:18, 20:12, 26:20, 18:28) (1:0 v zmagah)
Krka: Rebec 7 (4 podaje), Ivanov 16 (4 skoki), Sinovec 2 (4 skoki, 6 podaj), Rojc 8, Lalić 20 (7 skokov), Dimec 4, Lapornik 8 (6 skokov, 6 podaj, 4 ukr. Žoge), Drobnjak 7.
Helios Suns: Močnik Ju. 1, Čakarun 18 (5 skokov), Močnik 15, Atanacković 6 (4 skoki), Lelić 10, Robertson 19 (7 skokov), Vončina 9.

Košarkarji Krke so upravičili vlogo favorita in zabeležili prvo zmago v polfinalu Lige Nova KBM. Pred domačimi gledalci so Helios Sunse premagali s 83:78, tako da si lahko že čez dva dni zagotovijo jubilejno deseto uvrstitev v finale državnih prvenstev. Njihova učinkovitost v finalih je zelo visoka, saj so doslej izgubili le dva, 2001 in 2002 proti Unionu Olimpiji.

Helios bo v ponedeljek, ob 20. uri, v svoji dvorani v Domžalah potreboval bučno podporo s tribun in izvrstno predstavo na parketu, če bo želel serijo odpeljati do odločilne tretje tekme, ki bi bila 26. maja znova v Novem mestu.

Izbranci Vladimirja Anzulovića so imeli jasen načrt, počasi in vztrajno lomiti tekmeca, ki je večino tekme nastopal s sedmimi igralci. V prvi četrtini so bili gostje še blizu, na odmor sta ekipi razšli z devetimi ročkami razlike, po treh četrtinah pa je bila prednost Krke že 15 točk.

Helios Suns je ta zaostanek v uvodnih minutah zadnje četrtine skoraj prepolovil (67:58), nato je večkrat prišel celo na štiri točke zaostanka, vendar pa zmage Krke ni uspel ogroziti.

Pri Krki sta v napadu izstopala Jure Lalić z 20 točkami (met iz igre 7:7) in sedmimi skoki ter Ive Ivanov (16 točk), na drugi strani pa so največ točk dosegli Hugh Robertson (19 točk, 7 skokov), Marjan Čakarun (18) in Jan Močnik (15).