Krka v 2. polčasu do 14. zaporedne ligaške zmage, MVP Miha Škedelj

Krka je slavila tudi na 14. prvenstveni tekmi Lige Nova KBM, v Podčetrtku so Novomeščani slavili z 79:98. Krka je za določitev zmagovalca potrebovala le eno četrtino, saj so tretji del srečanja dobili z 9:33. Najboljši strelec srečanja je bil Rok Stipčević, ki je dosegel 16 točk, pri domačih je bil s 14 točkami najuspešnejši Igor Struger.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

14. kolo
Sobota, 14. januar

TERME OLIMIA PODČETRTEK : KRKA 79:98 (24:16, 23:27, 9:33, 23:22)
Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 5, Švigelj 9 (2:2), Čebular 7, Atanacković 11 (5:5), Tadić 9 (3:4), Muratović 10, Strnad 1 (1:1), Škorjanc 3, Stoimenov 5 (2:2), Struger 14 (4:7), Boršič 5.
Krka: Stergar 11 (6:8), Cerkvenik 11 (2:2), Stipčević 16 (2:3), Škedelj 13 (2:2), Macura 6, Stavrov 8 (1:1), Jurkovič 10 (2:2), Spasojević 12, Špan 11.

Krka je potrebovala zgolj eno četrtino, da je dvoboj 14. kola Lige Nova KBM v Podčetrtku obrnila v svojo korist. Z zmago pa varovanci Gašperja Okorna ostajajo brezhibni z razmerjem zmag in porazov 14-0. Podčetrtani imajo šest zmag in osem porazov ter so v sredini lestvice.

Novomeščani današnjega večernega dvoboja niso najbolje začeli. Domači so za osem točk dobili prvo četrtino, v drugi pa povedli celo za 14 točk (36:22). Nato je še neporažena Krka le strnila vrste in že do polčasa zaostanek skorajda povsem izničila.

V drugem delu so gosti prevzeli nadzor nad dogajanjem na parketu dvorane v Podčetrtku. Tretji del igre so namreč dobili kar s 33:9, zadnjo četrtino začeli s +20 in nato le še mirno pripeljali dvoboj do konca.

Pri gostih je Rok Stipčević 14 od svojih 16 točk dosegel v drugem polčasu. Še šest drugih košarkarjev Krke je preseglo mejo desetih točk. Pri domačih je to uspelo trem, Igorju Strugerju (14), Simu Atanackoviću (11) in Nedžadu Muratoviću (10).

Krka bo naslednjo tekmo igrala v soboto doma proti LTH Castings, medtem ko bodo Podčetrtani gostovali pri Šentjurju.

Davor Brečko, trener Terme Olimia Podčetrtka“Odličen prvi polčas. V drugem polčasu sta na sceno stopila Stipčević in Špan, odlično sta metala za tri točke. Nisem razočaran, mislim, da smo se v prvem polčasu pokazali v dobri luči, v drugem pa je prevladovala Krka.”

Gašper Okorn, trener Krke:
„Za nami je težka tekma. V prvem polčasu smo nadaljevali s slabo predstavo z zadnje pokalne tekme proti Heliosu. V 2. polčasu smo stvari bistveno spremenili. Pred tem smo se med polčasom pogovorili v garderobi in se začeli ukvarjati sami s sabo. Z dobro obrambo smo tekmo v 3. četrtini prelomili in obrnili sebi v prid. Vse je na svojem mestu. Komaj čakamo naslednji teden, ko bomo imeli na voljo teden dni za trening, ko bo lahko v miru celotna ekipa trenirala.“