Krka se je razigrala v 2. polčasu

V soboto zvečer sta bili na sporedu dve tekmi v 1. SKL. Na Polzeli je bila odigrana zaostala tekma 5. kola, na tej tekmi pa je Krka zadržala niz neporaženosti v tej sezoni. V Šenčurju je bila odigrana tekma 6. kola, na tej tekmi so domačini bili boljši od gostov iz Laškega.

1.sKL, 5. krog, 31.10.
HOPSI POLZELA : KRKA 79:89 (21:12, 20:22, 20:27, 18:28)
Hopsi Polzela: Copot 3, Jurček 11, Mikulić 17, Drekalović 2, Goltnik 8, Carver 14, Kosič 24.
Krka: Stergar 5, Camphor 13, Stipčević 17, Vrabac 6, Barič 7, Škifić 11, Škedelj 16, Rebec 9, Vučetić 5.

Košarkarji Krke so v zaostali tekmi 5. kroga 1. SKL upravičili vlogo favorita in tudi po četrtem nastopu ostajajo edina neporažena ekipa v domačem prvenstvu. Na Polzeli so zmagali z 89:79. Domačini so doživeli četrti poraz v sezoni, drugega v tem tednu, potem ko so morali v sredo po podaljšku premoč priznati Kopru Primorski. Glede na to, da je bila za Krko to tretja tekma v tem tednu, nova pa jo čaka že v ponedeljek v Beogradu, so Novomeščani uspešno izpolnili cilj – vpisati dve točki brez pretiranega napora. Dobili so ju v drugem polčasu, v katerem so bili boljši 55:38. Krka je uveljavila širši nabor igralcev, predvsem pa raznoliko zasedbo, ki je tekmecu najhujše bolečine zadala z meti z razdalje. Devet različnih igralcev je zadelo štirinajst trojk. Najvišja indeksa in največ točk sta dosegla Rok Stipčević (17 točk, 6 podaj, 5 skokov, indeks 21) ter Miha Škedelj (16 točk, trojke 3:5, indeks 19). Pri domačih je bil v prvem polčasu zelo razpoložen Žan Kosič, ki je v prvih dvajsetih minutah dosegel 17 točk (na koncu 24, met iz igre 7:11). Aaron Carver je tekmo končal pri 14 točkah in 16 skokih, 17 točk pa je dodal Josip Mikulić.

Krka bo tekmo 7. kroga igrala v sredo, 4. novembra, v Šentjurju, Hopsi pa bodo 9. novembra gostili Terme Olimia Podčetrtek.