Krka se je dvakrat rešila, v Šenčurju kar 200 točk

Z nedeljsko tekmo v Šenčurju, kjer so gostovali košarkarji Krke, se je zaključilo 4. kolo drugega dela tekmovanja v Ligi Nova KBM. Oslabljeni Gorenjci so odigrali odlično tekmo, a so v zelo napeti tekmi na koncu, po podaljšku, igralci Krke vseeno odnesli zmago.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA, 4. kolo – Liga za prvaka, 21.3.
GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR: KRKA 98:102 (24:20, 25:21, 25:27, 18:24, 6:10) *po podaljšku
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 21, Bubnić 8, Novak 20, Rojc 2, Martinčič 15, Fifolt 2, Kralj 12, Daneu 3, Strmčnik 15.
Krka: Stergar 1, Stipčević 15, Vrabac 12, Barič 15, Kosi 5, Škifič 2, Škedelj 5, Lapornik 13, Rebec 8, Vučetić 17, Milovanović 9.

Krka je z neverjetnim preobratom v zadnjih sekundah rednega dela prišla do podaljška in kasneje zmage na gostovanju pri ekipi Gorenjske gradbene družbe iz Šenčurja, ki je nastopila močno oslabljena. Junak je bil Nejc Barič. Devet domačih košarkarjev – poleg Rama Rizvića je tokrat manjkal tudi prvi strelec prvega dela Lige Nova KBM Dino Murić – je bilo 25 sekund pred koncem tekme na pragu velikega dosežka. Vodili so z 92:87. Krka je krenila v enega zadnjih napadov in ob košu Nejca Bariča izsilila še dodatni prosti met. Razlika je bila le še dve točki, a Šenčur je imel žogo. Takoj jo je izgubil Jan Strmčnik in Krki ponudil novo priložnost. Barič je s košem izenačil tekmo, vseeno pa so imeli domači še pet sekund za zadnji napad. Po minuti odmora je do neoviranega meta prišel Dražen Bubnić in za las zgrešil. Sledil je podaljšek, v katerem je Krko vnovič rešil Nejc Barič (15 točk, 7 skokov, 5 podaj). Gorenjska gradbena družba Šenčur se je dobro minuto pred koncem prebil v ospredje (98:97) in tam ostal vse do 15 sekund pred iztekom časa, ko je Barič s strani zadel trojko za 100:98. Na drugi strani je Dražen Bubnić še enkrat poskusil z metom za tri točke in bil znova premalo natančen.

Pri domačih, ki so sicer vodili večji del tekme (v 28. minuti z 69:58) sta izstopala Hasan Rizvić z 21 točkami in Jan Novak z dvajsetimi, v vrstah Krke pa sta bila ob Bariču najbolj razpoložena Vasilije Vučetić (17 točk) in Rok Stipčević (15 točk, 7 podaj).

Gorenjska gradbena družba Šenčur bo tekmo 5. kola igrala 31. marca v Domžalah, Krka pa bo naslednjič na parket stopila že čez 48 ur, ko bo v dvorani Leona Štuklja gostila zasedbo Cedevite Olimpije.