Krka premočna za Šentjur, Stergar 18

V zaostali tekmi 16. kola 1.SKL sta se v Novem mestu, s prenosom na televiziji Sportklub, pomerili ekipi Krke in Šentjurja. Favorizirani domačini so odločilen korak k zmagi proti žilavemu nasprotniku naredili v drugi četrtini, ki so jo dobili za 15 točk in zasluženo dobili tekmo. V tem tednu bo na sporedu še ena zaostala tekma 16. kola in vse štiri tekme predzadnjega kola.

1.SKL, 16. kolo, 26.1.
KRKA : ŠENTJUR 82:69 (23:19, 27:12, 10:14, 22:24)
Krka: Vrabac 2, Barič 3, Škifič 5, Rebec 11, Stergar 18, Stipčević 10, Kosi 7, Škedelj 6, Lapornik 8, Milovanović 12.
Šentjur: Habat 5, Špan 7, Đapa 22, Samac 9, Nemanič 5, Tabak 5, Držić 2, Mitrović 4, Ledl 6, Ahmedović 4.

Krka je proti Šentjurju nadaljevala niz prvenstvenih tekem brez poraza. S 14. zmago na 16 tekmah je na prvem mestu lestvice, medtem ko je Šentjur po 17 tekmah pri devetih zmagah in osmih porazih. Dolenjci so večji del posla opravili v drugi četrtini, ki so jo dobili za 15 točk, gostom, ki so zgrešili kar deset od 19 prostih metov, pa ni pomagal niti dobljen skok z 41-29. Novomeščani so se v prvi četrtini še mučili z ekipo Šentjurja, ki je tudi vodila za štiri točke, toda predvsem v drugi četrtini so igralci Krke stvari postavili na pričakovano mesto. Z dobro obrambo so ta del igre dobili s 27:12, vmes so povedli tudi že za 21 točk minuto pred polčasom, na glavni odmor pa so nesli 19 točk prednosti. V tretji četrtini so se domači znašli v več kot šestminutnem strelskem mrku, česar pa gostom ni uspelo v popolnosti izkoristiti, približali so se namreč “le” na deset točk. Zatem pa sta Luka Lapornik in Milan Milovanović poskrbela za novo izdatnejšo prednost Krke (55:40), ob sicer slabem napadu v tem delu igre na obeh straneh pa so Novomeščani takšen zalogaj nesli tudi v zadnjih deset minut. V teh so gostitelji večinoma brez posebnih težav držali goste na varni razdalji, je pa dobro minuto pred koncem Dalibor Đapa s košem tekmece približal na zgolj osem točk zaostanka. Toda Jan Kosi je nato vrnil s trojko in dokončno odločil tekmo.

Pri domačih je bil najboljši strelec Leon Stergar z 18 točkami (met 8-9), Đapa pa je pri gostih zbral 22 točk in devet skokov.

Krko naslednji dvoboj čaka že v sredo, ko bo v 17. kolu gostovala v Laškem. Šentjur pa bo naslednjič igral 6. februarja, ko bo v 18. kolu gostoval na Polzeli.