Krka ostaja neporažena – 4. zmaga v Ligi ABA 2, tokrat proti Skopju

V 4. krogu Lige NLB ABA 2 so novomeški košarkarji z rezultatom 93:83 premagali TFT Skopje. Po 13 točk sta k zmagi prispevala Mate Vucić in Jan Špan. Krkaši bodo zadnjo tekmo na turnirju v Sarajevu odigrali v soboto, 26.11., ob 12. uri, ko bodo v  5. krogu igrali z GGD Šenčurjem.

Liga NLB ABA 2, 4. krog, 23.11.
Krka – TFT Skopje 93:83
(18:21, 25:10, 28:23, 22:29)
Krka: Stergar 12 (3 sk, 2 as), Jančar, Cerkvenik 8 (5 sk, 1 as), Stipčević 8 (5 sk, 7 as), Stavrov 10 (5 sk, 1 as), Vucić 13 (7 sk, 3 as), Jurković 10 (4 sk, 1 as), Spasojević 8 (3 sk), Špan 13 (3 sk, 1 as), Škedelj 11 (3 sk, 2 as), Macura.

Krkaši so začeli v petorki Rok Stipčević, Leon Stergar, Miha Škedelj, Radosav Spasojević in Mate Vucić. TFT Skopje je povedel s 7-2, potem pa so Krkaši s sedmimi zaporednimi točkami sredi prve četrtine prišli do prvega vodstva (9-7). Ob koncu prve četrtine so bili v vodstvu ponovno gostje. Bilo je 21-18. Drugo četrtino so bolje odprli košarkarji iz Skopja, ki so z delnim izidom 8-1 sredi 14. minute prišli do dvomestne prednosti (29-19), potem pa so jim naši košarkarji do konca polčasa dovolili le še en sam koš. Krkaši so tako z delnim izidom 24-2 do konca polčasa prišli do vodstva za 12 točk (43-31).

Sredi tretje četrtine se je TFT Skopje približal na sedem točk zaostanka (55-48), potem pa so Krkaši z delnim izidom 13-2 ušli na +18 (68-50), po 30. minutah pa je bilo 71-54. V zadnji četrtini so le še mirno branili dvomestno prednost in na koncu prišli do zaslužene zmage.

Gašper Okorn, trener Krke:
»Nam ni lahko igrati tekme, v kateri smo absolutni favorit, saj moraš to tudi dokazati na terenu. Za trenerja je to težko, saj mora prepričati igralce, da nič ne pride samo o sebe. To se je pokazalo v prvem polčasu, dokler nismo z našo obrambo in energijo naredili delni izid 24-2 in preobrnili tekmo. Pred tem smo kar nekaj igral, čakali in šli v ritem TFT-ja, ki je moštvo, ki nabira izkušnje in igra brez pritiska, in taki so najbolj nevarni. Zadovoljen sem, kako smo razporedili minutažo, vsi so nekaj odigrali in vpisali smo zmago. A že jutri bo šla ta  tekma v pozabo.«