Krka na krilih Stipaničeva in novega Američana brez težav v Šenčurju

Košarkarji Krke so v 9. krogu Lige Nova KBM v gosteh premagali Šenčur s 94:72 (23:22, 28:18, 21:19, 22:13) in dosegli še osmo zmago v Ligi Nova KBM.

Liga NKBM, 9. krog, 1.12.
KK Šenčur – Krka 72:94
 (22:23, 18:28, 19:21, 13:22)
Krka: Gibbs 10, Stipčević 10 (4 sk, 6 as), Špan 2 (3 sk, 3 as), Medved, Klobučar, Kosi 5 (5 sk, 3 as), Stipaničev 25 (6/9 za tri točke), Škedelj 2 (7 sk, 4 as), Lapornik 6 (2 sk, 7 as), Macura 13 (4 sk), Thomas 21 (3 sk, 2 as).

Krkaši, ki so tokrat bili brez Hasahna Frencha, Andreja Stavrova, Leona Stergarja in Marka Arapovića, so začeli v petorki Rok Stipčević, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Adonis Thomas in Jan Kosi. Krkaši so povedli z 2:0 in 5:3, potem pa so v vodstvo prišli domači košarkarji, ki so po košu nekdanjega Krkaša Rojca sredi 1. četrtine povedli s 16:10. Sledila je minuta odmora Krkinega trenerja Daliborja Damjanovića, po njej pa so Krkaši dosegli 13 točk zapored in povedli s 23:16. Do konca četrtine so se domači približali na točko zaostanka (23:22). Domači so še povedli po prvemu napadu v drugi četrtini, potem pa so se Krkaši na krilih razpoloženega Jakova Stipaničeva, ki je v drugi četrtini dosegel 16 točk, začeli oddaljevati od domačih in točno dve minuti pred koncem polčasa so po košu Thomasa prvič imeli dvomestno prednost (49:39). Ob polčasu je bilo 51:40.

Na začetku drugega polčasa so se domači še trikrat približali na sedem točk zaostanka, potem pa so Krkaši ponovno zaigrali odlično v napadu in z delnim izidom 12:3 so v 29. minuti prišli do 17 točk prednosti (70:53). Po treh četrtinah so vodili z 72:59. V zadnji četrtini so prednost le še povečali in na koncu zasluženo slavili za 22 točk.

Dalibor Damjanović, trener Krke:
»Čestitke fantom za zmago. Po desetdnevnemu premoru nisem vedel, kako bomo izgledali. Lahko rečem, da smo bili na momente dokaj solidni. Vidi se, da smo priključili Jureta Špana, ki dolgo časa ni igral. Razmišljal sem, da bi mu namenil  nekaj več časa na parketu, a sem se po drugi strani bal, da bi prišlo ponovno do kakšne poškodbe. Mislim, da se je vklopil zelo solidno. Enako velja tudi za Adonisa Thomasa. Glede na to, da smo s postavo spet na začetku, nas čaka še veliko dela, da bomo skoz celo tekmo kontinuirano igrali dobro, zbrano in izvajali dogovorjeno. Jutri se že začnemo pripravljati na sobotno gostovanje pri FMP-ju.«

Krkaši imajo v Ligi Nova KBM sedem zmag in en poraz, v prihodnjem tednu pa jih čakata dve tekmi. V torek, 7. 12., bodo gostil Hopse, v četrtek, 9. 12. pa bodo gostovali pri Zlatorogu. Že v soboto, 4. 12., pa jih čaka težko gostovanje v AdmiralBet ABA ligi pri FMP-ju v Beogradu.