Krka kot mačka z več življenji, na krilih Mavre ugnali Cedevito

Košarkarji Krke so v 20. krogu Lige ABA doma premagali zagrebško Cedevito z 82:71 in tako ostali v igri za obstanek v ABA ligi. Domači junak je bil Dominik Mavra, ki je dosegel 35 točk. Pri gostih je bil pri metu Jacob Pullen (17 točk), Edo Murić je v 17 minutah sedmim točkam dodal dva skoka.

Liga ABA, 20. krog, 2.3.
KRKA – Cedevita 82:71 (15:24, 26:12, 23:19, 18:16)

Krka: Marinelli 5, Škedelj 3, Bratož 5, Cinac 3, Đapa 2, Fifolt 4 (3 skoki), Balažić 12 (4 skoki), Lapornik 6, Mavra 35 (6/9 za 3, 3 skoki, 5 podaj).

Krkaši so začeli v petorki Domen Bratož, Paolo Marinelli, Marko Jošilo, Jure Balažić in Jure Lalić. Po treh minutah je bil izid izenačen na 5, potem pa so gostje v slabi minuti dosegli sedem zaporednih točk in povedli z 12;5. Sledilo je osem zaporednih točk Krkašev, od tega dve trojki Dominika Mavre, ki je zamenjal Bratoža. Krka je tako točno po petih minutah povedla s 13-12, nato pa gostom dovolila, da so se z osmimi zaporednimi točkami ponovno odlepili na +7 (20:13). Zaradi tega je v 8. minuti prvo minuto odmora vzel Krkin trener Simon Petrov. Po njej so gostje dosegli še štiri točke in v 9. minuti imeli prvič dvomestno prednost (24:13). Ob konca četrtine je bilo 24-15 za goste. Po trojkah Balažića in Mihe Škedlja so Krkaši v 14. minuti prišli na -5 (23-28) in prvo minuto odmora je vzel tudi gostujoči trener Rimac. V 16. minuti so Krkaši po dveh zaporednih koših Mavre ponovno vodili (32:31), po njegovi novi trojki za 35-31 pa so ob koncu 17. minute gostje vzeli novo minuto odmora. Prav ob koncu polčasa so imeli Krkaši največjo prednost, +5 (41:36).

Drugi polčas so gostje odprli s trojko Coooka, a je na enak način odvrnil tudi Mavra. Krkaši so že v dveh minutah izpolnili bonus, a so kljub temu nadaljevali s čvrsto igro v obrambi in zadrževali prednost. Po trojki Bratoža ob koncu 27. minute je bilo 56-47 in gostje so vzeli prvo minuto odmora v drugem polčasu. Po trojki Dina Cinca so imeli Krkaši ob izteku 29. minute dvomestno prednost (61:49). Po trojki Mavre so imeli celo 13 točk prednosti (64:51), do konca četrtine pa so se gostje s štirimi zaporednimi točkami približali na 64-55. V zadnji četrtini so se gostje dvakrat približali na pet točk zaostanka, a so jim Krkaši ponovno ušli in pred zadnjimi petimi minutami imeli devet točk prednosti (72-63). Cedevita je vzela novo minuto odmora, ki pa ji ni pomagala, saj so Krkaši po zadetih prosti metih Mavre dobre dve minuti pred koncem vodili že za 12 točk (77:65). Gostje so s šestimi zaporednimi točkami v minuti zaostanek prepolovili, a je Mavra z polaganjem in zadetim dodatnim prostim metom potrdil zasluženo Krkino zmago.

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Dominik Mavra 35
Največ skokov: Marko Jošilo 11
Največ asistenc: Marko Jošilo in Dominik Mavra 5
Največ pridobljenih žog: Marko Jošilo in Jure Lalić 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Dominik Mavra 37

Krka je tako doma po Partizanu in Budučnosti premagala še tretjega polfinalista letošnje končnice, Dominik Mavra pa se je z doseženimi 35 točkami zavihtel na drugo mesto med strelci na kakšni ABA tekmi v dvorani Leona Štuklja. Boljši je bil le Jaka Laković z 38 točkami marca 2002 proti Ciboni.

Krkaši imajo sedaj v ABA ligi 6 zmag in 14 porazov, do konca pa jih čakata še dve tekmi. V soboto, 9. 3., v Zagrebu proti Ciboni in teden dni kasneje doma proti Olimpiji. Če bi dobili obe, bi se najverjetneje izognili neposrednemu izpadu iz lige.