Krka in Olimpija v polfinalu

Rubrika: Pokal Spar
Novomeščani so na Polzeli upravičili vlogo favorita in se z drugo četrtfinalno zmago proti Hopsom uvrstili v sobotni polfinale. V zadnji tekmi četrtfinala pa so košarkarji Cedevite Olimpije premagali moštvo Gorenjske gradbene družbe Šenčur in se bodo tako za finalno vstopnico v soboto ob 18.30 uri pomerili s Krko. Pred tem se bosta v prvem polfinalu ob 15.30 uri pomerili še ekipi Koper Primorske in Helios Suns.

Pokal Spar, četrtfinale:
Hopsi Polzela – KRKA 66:75 (17:22, 19:9, 16:26, 14:18)

Krkaši so po zaslugi dobrega meta z razdalje po prvih desetih minutah vodili, a pa so domačini s serijo 14:8 v 16. minuti prišli do prvega vodstva. Hopsi so vodili vse do 26. minute, nato pa so gostje le strnili svoje vrste in z močnim pritiskom v obrambi prišli do prednosti, ki so jo do konca tekme le še stopnjevali. Pri domačih je bil strelsko najbolj razpoložen Jan Copot, ki je dosegel 15 točk. Za Krko je Marko Jošilo dosegel 14 točk (8 skokov), Luka Lapornik in Ivan Ramljak pa sta jih prispevala 12. Krka se bo na Kodeljevem v sobotnem polfinalu ob 18.30 uri pomerila s Cedevito Olimpijo.

CEDEVITA OLIMPIJA – GGD Šenčur 93:83  (24:17, 24:31, 25:17, 20:18)

Cedevita Olimpija je na Kodeljevem prav tako upravičila vlogo favorita in v izjemno atraktivnem obračunu premagala Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur. Gostje so v prvem polčasu zadevali z vseh položajev in Ljubljančanom povzročali precej preglavic. Ob polčasu je na semaforju kazalo 48:48, domačini pa so na krilih Mikaela Hopkinsa in Jake Blažiča pred zadnjo četrtino povedli za osem točk. V zadnjem delu je Cedevita Olimpija uspešno ubranila vse nalete Šenčurja, v napadu se je razigral še Ivan Marinković, ki je na koncu dosegel 18 točk in ujel 10 žog. Pri gostih je odlično formo potrdil najkoristnejši igralec rednega dela državnega prvenstva, Dino Murić, ki je v statistiko vpisal 22 točk, 12 skokov, 4 podaje in 2 pridobljeni žogi.