Koprčani zmagovito skozi Novo mesto

Košarkarji Koper Primorske ostajajo hit Lige ABA. V debitantski sezoni so na petem preizkusu dosegli četrto zaporedno zmago. V petek so na slovenskem obračunu v Novem mestu suvereno premagali tamkajšnjo Krko z 89:71.

Primorci so na Dolenjskem prikazali novo sijajno predstavo. Od prve minute so tekmece napadali pod obročem, kjer so ti po odhodu Američana Ganija Lawala postali najšibkejši. Ob tem so odlično zadevali izza črte 6,75 – z metom 5/6 je izstopal Lance Harris -, celotno ekipo pa je z novo izjemno predstavo povezoval 22-letni organizator igre Žan Mark Šiško.

Liga ABA, 5. krog, 1.11.
Krka – KOPER PRIMORSKA 71:89 (13:23, 15:22, 24:32, 19:12)
Koper Primorska: Holt 12, Harris 23, Čakarun 11 (4 podaje), Barič 2, Kosi, Lazić 4, Marinković 8, Hodžić 3, Jagodić-Kuridža 8, Dimec 7, Šiško 11 (12 podaj, 7 skokov), Vončina.
Krka: Cosey 15, Škedelj 4, Đapa 5, Fifolt 5, Balažić 2, Jošilo 20, Lapornik 9, Ramljak 8, Osolnik 3.

Toda pojdimo po vrsti. Harris je že v uvodnih minutah pokazal, da je pred njim ostrostrelski večer. Z dvema trojkama iz prav toliko metov je koprske tigre popeljal do vodstva z 8:5, na začetku sedme minute pa dodal še dva prosta meta za 15:7. V naslednjem napadu je po že peti podaji Šiška uspešen met izza polkroga dodal še Stephen Holt in rumeno-modri so prvič povedli z dvomestno prednostjo (18:7).

V drugo četrtino so se Koprčani po trojki Šiška podali z 10 točkami naskoka (23:13). Krka se je za tem približala na minus šest (17:23), gostujoči trener Jurica Golemac pa je nemudoma segel po minuti odmora. Po vrnitvi na parket je bil odgovor njegovih izbrancev naravnost vrhunski. Ob koncu 15. minute je Šiško švignil v prodor in neovirano s polaganjem zaključil delni niz 14:0 (37:17). Novomeščani za tem zmage koprske zasedbe niso več uspeli ogroziti.

Najboljši strelec Koper Primorske je bil s 23 točkami Harris, ki je iz igre zgrešil le en met (9/10; indeks 26). Z 12 točkami mu je sledil Holt, po 11 sta jih dodala Čakarun (4 podaje) in Šiško (12 podaj, 7 skokov, indeks 24).

Po uspehu na Dolenjskem se koprsko moštvo vrača v domačo Areno Bonifika. V sredo se bo tam v državnem prvenstvu ob 18. uri pomerilo z GGD Šenčurjem, v nedeljo pa ga čaka nov slovenski obračun na Jadranu. Ljubljanska Petrol Olimpija bo v tigrovem brlogu gostovala ob 20. uri.