Koprčani z lahkoto v Ligo ABA

Slovenija je nocoj dobila še drugega predstavnika v regionalni Ligi ABA. Krki se je pridružila Sixt Primorska, ki je v Skopju z 66:61 porazila MZT in si priigrala naslov prvaka Lige ABA2. To pa je vstopnica (in tudi pot, ki čaka Petrol Olimpijo, po njej pa je lani šla Krka), ki vodi med regionalno elito.

Nocoj se je vnovič izkazal Marko Jagodić Kuridža (17 točk, 14 skokov), ki je bil prvo ime rednega dela in finalne serije. V domači vrsti je 20 točk prispeval Andrija Bojić.

MZT še ni vrgel puške v koruzo, v dodatnih kvalifikacijah se bo konec aprila meril z Zadrom, 11. ekipo rednega dela Lige ABA. Če bo uspešnejši v dveh tekmah, se vrača v elito.

Tokratna tekma je bila drugačna kot prvi dve. Koprčanom se je videlo, da igrajo v gosteh. Kljub temu pa so uspeli narediti razliko ob koncu polčasa (2. četrtino so dobili z 20:13).

V nadaljevanju tekme so prednjačili, MZT se je priblžal na -5 (56:61), v zadnji minuti (53 sekund do konca) celo na 61:62 (zadel je Ive Ivanov). Na drugi strani je hladnokrvno vrnil Žan Mark Šiško (za njegov razvoj si Jurica Golemac zasluži vse pohvale) za 61:64. Šiško je dodal še podajo, piko na i pa je postavil kapetan Alen Hodžić (na tem mestu je nasledil lani odpisanega Nebojšo Joksimovića).