Koponen ob sireni podaljšal upanje Bavarcev, boleč poraz Olympiacosa

Rubrika: Evroliga

V 28. kolu Evrolige je še enkrat obveljal zakon bivšega. Petteri Koponen je v Audi Domu ob zvoku sirene zadel zmago proti FC Barceloni Lassi in s tem podaljšal upanje Bayerna na preboj v četrtfinale. Derbi CSKA-ju, hud in boleč poraz pa so zabeležili košarkarji Olympiacosa.

Jaka Blažič je z dvema zadetima prostima metoma rezultat v Audi Domu 6 sekund pred koncem izenačil na 71:71, nato pa je stvari v svoje roke vzel Petteri Koponen. Nekdanji košarkar Barcelone je izigral prav Blažiča, kateremu je ob branjenju spodrsnilo, ter ob zvoku sirene zadel za veselje več kot 6.000 glave množice.

Ne le poraz Olympiacosa v Gran Canarii, Bayernu gre na roko tudi lahek razpored v zaključku rednega dela tekmovanja, ko bi Nemci skorajda morali priti do dveh zmag. Najprej varovance Dejana Radonjića čaka gostovanje pri Darussafaki, v zadnjem kolu pa v Audi Dome prihaja Gran Canaria. Bavarci seveda niso odvisni le od svojih rezultatov, a dve zmagi bi vsekakor povečali možnost za veselje in preboj med najboljših 8.

Barca in Efes nova člana končnice

Kljub porazu si je Barcelona že zagotovila mesto v končnici. V četrtfinalu se bo po vsej verjetnosti pomerila proti Anadolu Efesu, ki si je z zmago v Podgorici dokončno zagotovil končno 4. mesto. To Turkom v četrtfinalu prinaša prednost domačega terena.

Evroliga, 28. kolo, 21.3.
CSKA – Fenerbahče 70:68 (14:18, 22:17, 16:13, 18:20)
(Clyburn 16 in 8 skokov, Higgins 15; Kalinić 17 in 7 skokov, Muhammed 15)

FC Bayern – FC Barcelona Lassa 73:71 (18:19, 14:17, 17:20, 24:15)
(Booker in Koponen po 14; Huertel in Tomić (6 skokov in 5 podaj) po 13)

Budućnost VOLI – Anadolu Efes 84:91 (19:27, 21:26, 18:18, 26:20)
(Jackson 17, Bitadze 16 in 5 skokov; Micić 18 in 6 podaj, Pleiss 16)

Herbalife Gran Canaria – Olympiacos 90:67 (19:16, 21:14, 29:16, 21:21)
(Eriksson 24, Vene 14; Weber 13 in 5 skokov, Toupane 12)

22.3.
Khimki – Maccabi FOX (18.00)
Žalgiris – Darussafaka Tekfen (19.00)
KIROLBET Baskonia – Real Madrid (20.30)
AX Armani Exchange Olimpia – Panathinaikos OPAP (20.45)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid)
Anthony Randolph (Real Madrid)
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia)
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 16 minut, 10 točk (2/3 za dve, 0/1 za tri, 6/6 prosti meti), 3 skoki, 1 podaja, 1 osebna napaka, 3 izsiljene osebne napake; indeks 14
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 19 minut, 19 točk (0/2 za dve, 1/5 za tri), 1 skok, 3 podaje, 1 pridobljena žoga, 1 izgubljena žoga, 2 osebni napaki, 2 prejeti osebni napaki; indeks 1.