Konec upov za nesrečno Crveno zvezdo, Filipovski poražen

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Crvene zvezde so v drugem delu EuroCupa še drugič zapored izgubili z eno samo točko razlike in že pred zadnjim kolom ostali brez kakršnihkoli možnosti za preboj v četrtfinale. Beograjčane je s 6 točkami ob zaključku srečanja v Franciji pokopal Jonathan Rousselle. Sašo Filipovski ni uspel ugnati ALBE.

V 4. kolu drugega dela EuroCupa je Crvena zvezda na domačih tleh z 81:82 izgubila proti Valencii, tako da si v boju za četrtfinale poraza v Franciji enostavno ni več smela privoščiti. Še 8 minut pred koncem je Beograjčanom kazalo odlično, saj so v Limogesu vodili za 13 točk (51:64), nič kaj slabše pa jim ni kazalo 2 minuti pred koncem, ko je semafor prikazoval rezultat 64:71. Sledil je delni izid 8:0 v korist domačih, zadnjih 6 točk pa je dosegel 28-letni Francoz Jonathan Rousselle. Trojko za zmago je zgrešil Stratos Perperoglou.

Monaco bo morda potreboval pomoč

Po drugem porazu proti ALBI se je v nezavidljivem položaju znašel tudi AS Monaco Saša Filipovskega. Francozi imajo sicer od Partizana boljši izkupiček v medebojnih tekmah, a Beograjčani imajo možnost doseči še dve zmagi in s tem prehiteti Monaco. Slednji bo v zadnjem kolu gostoval pri Rytasu.