Konec sezone za ponovno odličnega Dončića, Boston povedel, Denver izenačil

38 točk, 9 skokov in 9 asistenc Luke Dončića ni bilo dovolj, da bi Dallas izsili še sedmo tekmo prvega kroga končnice proti moštvu LA Clippers. Na koncu je bil rezultat 111:97 za moštvo iz Los Angelesa, ki tako v drugem krogu čaka zmagovalca dvoboja med Denverjem in Utahom, ki ga bo odločila sedma tekma po današnji zmagi Denverja.

Tekma je bila izenačena v prvem polčasu, Dallas je nazadnje vodil sredi druge četrtine, na odmor so igralci Clippersov nesli 6 točk prednosti (57:51). Že v prvi četrtini je bil na strani LA Clippers izključen Marcus Morris zaradi nešportne osebne napake nad Luko Dončićem ob njegovem prodoru, ki se je končal z udarcem Morrisa po obrazu Luke od zadaj.

Na začetku drugega polčasa so Clippersi ponovno povedli, tokrat pa Dallas ni našel hitrega odgovora in prednost je narasla na 23 točk in Dallas se ni zmogel več popolnoma vrniti v igri, čeprav je Luka zaključil tretjo četrtino s sedmimi zaporednimi točkami, na začetku zadnje četrtine pa s trojko uspel znižati razliko na 6 točk. Potem pa je na sceno stopil Kawhi Leonard in skupaj Reggie Jacksonom, ki je zadel 3 trojke, poskrbel, da je končnico tekme Luka presedel na klopi.

Brez Porzingisa je imel Luka ponovno premalo pomoči soigralcev, samo še Finney-Smith (16) in Hardawaay Jr. (10) sta presegla mejo desetih točk.

Leonard je še na peti zaporedni tekmi presegel mejo 30 točk, tokrat jih je dosegel 33, dosegel pa tudi 14 točk in 7 asistenc. Zubac in George sta dosegla 15 točk.

Po tekmi sta bila tako trener zmagovalne ekipe Doc Rivers kot Leonard polna pohval na račun igre in prihodnosti Luke Dončića.

Jamal Murray je poskrbel, da Clippersi še nimajo tekmeca v naslednjem krogu – z novo fenomenalno predstavo, ponovno je presegel magično mejo 50 točk, je poskrbel, da se bo serija Utah – Denver odločila v sedmi tekmi. Ekipa Utah je v seriji vodila že 3:1. Za Utah je bil odličen tudi Donovan Mitchell, dosegel je 44 točk.

Na vzhodni strani razpredelnice končnice se je začel že drugi krog – Boston je prepričljivo odpravil branilce naslova. Boston je vodil skozi celotno tekmo, največ s 24 točkami razlike, Toronto pa je premagal trikrat od štirih letošnjih obračunov.

Jayson Tatum in Marcus Smart sta dosegla po 21 točk, za Toronto Kyle Lowry 17.

Danes z drugim krogom končnice proti prvi nosilcem, ekipi Milwaukeeja, začenja tudi Goran Dragić z Miamijem.