Konec regionalne sezone za Olimpijo, Zvezda gre v finale

Košarkarji Cedevite Olimpije so v ponedeljek v Dvorani Aleksandra Nikolića na tretji tekmi polfinalnega niza regionalne lige doživeli poraz proti Crveni zvezdi mts (78:88) in zaključili s sezono v regionalnem tekmovanju.

Cedevita Olimpija je v ponedeljek v beograjski Dvorani Aleksandra Nikolića na odločilni tretji tekmi polfinalnega niza regionalne lige proti Crveni zvezdi mts izgubila z rezultatom 78:88. Za Zmaje se tako zaključuje regionalna sezona, v kateri so s prebojem med najboljše štiri ekipe in posledično polfinale, dosegli cilj, zastavljen pred začetkom sezone.

Redni del sezone 2021/22 so košarkarji Cedevite Olimpije z 18 zmagami na 26 tekmah zaključili na četrtem mestu lestvice. S tem so si izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca zagotovili mesto v končnici, za preboj v polfinale pa so morali najprej v dodatnih kvalifikacij dvakrat premagati Igokeo, kar jim je po hitrem postopku tudi uspelo z zmagama v Ljubljani in v Laktaših. Sledil je boj za mesto v finalu z aktualnimi prvaki in najboljšo ekipo rednega dela tekmovanja, Crveno zvezdo mts. Na prvi tekmi v Beogradu so domačini slavili zmago z rezultatom 93:82, v Stožicah pa so se zmage z 88:80 veselili Ljubljančani. Sledila je tretja tekma v Beogradu, na kateri je zmago z … slavila domača ekipa.

Zmaji so zaostanek lovili skozi vso tekmo. V tretji četrtini so Beograjčani vodili tudi za 20 točk, a so se Ljubljančani približali tudi na manj kot deset točk. Na igrišču so v ponedeljek pustili zmajevo srce, a to pred glasnimi beograjskimi navijači v polnem Pionirju ni bilo dovolj. Med zeleno-oranžnimi sta bila na zadnji tekmi jadranske lige v tej sezoni najbolj razpoložena Yogi Ferrell s 25 točkami in petimi asistencami ter Zoran Dragić z 21 točkami.

Ljubljančani so v tej regionalni sezoni postavili kar nekaj mejnikov. Prvič, odkar je leta 2019 prišlo do združitve med ljubljansko Olimpijo in zagrebško Cedevito, se jim je uspelo prebiti v končnico regionalne lige, boj v polfinalu pa si je ljubljanski kolektiv zagotovil prvič po sezoni 2010/11. Košarka se je v Ljubljano vrnila v velikem slogu tudi na regionalni sceni, saj Cedevita Olimpija še naprej drži tudi rekord po obiskanosti posamične tekme v tej sezoni – drugi obračun polfinalnega niza s Crveno zvezdo mts si je v Stožicah ogledalo 9.435 navijačev. Priznanj so bili Ljubljančani deležni tudi v obliki individualnih nagrad ob koncu rednega dela sezone, saj je bil kapetan Jaka Blažič izbran v idealno peterko lige, to pa mu je uspelo drugič v karieri.

Žal pa je regionalne sezone za ljubljanski klub konec, vse moči pa bodo Zmaji zdaj usmerili v zaključek državnega prvenstva in finalni niz z domžalskimi Helios Suns, ki se v Domžalah začenja v sredo ob 20.30.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke ekipi Crvene zvezde mts za zmago. Predvidevali smo, da nam bo težave povzročal skok v napadu in tako je bilo. Na začetku prve in tretje četrtine so nam Beograjčani pobegnili, a smo se ves čas borili. Imamo tudi svojo kakovost, to je predvsem trdna obramba in ekipna igra. Mojim košarkarjem nimam česa očitati. Pred nami je še finale državnega prvenstva.”

Zoran Dragić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Začeli smo zelo slabo, nato pa dvignili energijo in se približali na pet točk zaostanka. V tretji četrtini je bil znova težaven skok v napadu, Beograjčani so dobili druge priložnosti. Obdržali smo stik, a atmosfera je bila odlična in morali bi dati nekaj več, da bi Crveno zvezdo mts lahko ogrozili. Obramba v določenih trenutkih ni bila na pravi ravni, a borili smo se in dali vse od sebe. Želeli smo si finala, mislim pa, da bomo s takšno ekipo konkurenčni tudi v prihodnji sezoni.”

LIGA ABA, KONČNICA

POLFINALE

TEKMA 3

Dvorana Aleksandar Nikolić (Beograd, Srbija), ponedeljek, 23. maj:
CRVENA ZVEZDA MTS – CEDEVITA OLIMPIJA 88:78 (24:13, 18:24, 25:17, 21:24) [2:1]**

Cedevita Olimpija: Pullen 6, Ferrell 25 (5 asistenc), Ejim 5, Murić 6, Auguste 3, Blažič 6, Hodžić, Ščuka, Omić 6, Dragić 21, Radovanović, Mulalić.