Končnica spet usodna za Olimpijo

Petrol Olimpija je doživela 10. poraz v Ligi ABA in ostaja na dnu regionalne lige skupaj s Krko. Zmaji so tokrat klonili po podaljšku, s 84:80 jih je porazil Zadar. Po poškodbi in štirih tekmah prisilnega počitka je z 18 točkami zablestel Miha Lapornik, Ljubljančane pa so zopet pokopale izgubljene žoge (kar 19, Zadar le 11!).

Zadrčani so prednjačili v prvih treh četrtinah, dobili so polčas z 39:37, v nadaljevanju pa povedli 53:42. Olimpija je s serijo 10:0 domačine ujela in po košu danes izrednega Luke Šamanića povedla 59:60. Zmaji so prišli na 71:75, potem pa je Lapornik zgrešil polaganje. Zadnja dva napada je izkoristil domačin (Olimpija je zapravila tudi izvajanje avta, saj se je predolgo obotavljala!), Božić je podajal, Luka Žorić pa zadeval. Zadrčani so imeli celo met za zmago v rednem delu, a je Mario Little (z 21 točkami prvi strelec Zadra, v podaljšku je dosegel pet od zadrskih devet točk!) zgrešil trojko.

Uvodne tri minute podaljška sta bili obe ekipi zelo nezbrani, potem pa so svojo daljšo klop in zbranost unovčili varovanci Anteja Nazorja.