Klop Clippersov skoraj presenetila Oklahomo

Noč v ligi NBA so zaznamovali visoki izidi, saj je kar devet od dvanajstih moštev doseglo vsaj 100 točk. Še najbolj napadalno razpoloženi pa so bili tokrat na obračunu med Oklahomo in LA Clippersi ter na obračunu med Portlandom in Bostonom.

Na slednji so košarkarji Portlanda na krilih Aminuja dosegli šesto zaporedno domačo zmago in tako trenutno zasedajo šesto mesto v zahodni konferenci.
Čeprav so izgubili tako prvo kot drugo četrtino in so v polčas vstopili z zaostankom -4 (58:54), so v drugem polčasu zaostanek nadomestili in na koncu, predvsem po zaslugi že omenjenega Aminuja, ki jepo šestih letih igranja v ligi dosegel tudi osebni rekord po številu doseženih točk (28). Morda so pri domačinih nekoliko več pričakovali od Lillarda, ki je na zadnjih dveh obračunih z Boston obakrat dosegel vsaj 20 točk, tokrat pa se je ustavil pri 14. Ga bodo pa še kako potrebovali danes ponoči, ko se bodo pomerili z Miamijem našega Gorana Dragića.

Zanimivo, predvsem pa izredno tesno je bilo tudi pri tretje uvrščeni (zahod) Oklahomi, ki je gostila četrto uvrščene LA Clipperse. V obračunu, ki je bil odločen šele v zadnji minuti, so odločali predvsem dobljeni skoki, ki so jih domačini dobili s kar 46-26, ter odločitev trenerja Clippersov Doca Riversa, ki se je odločil da spočije svoje najboljše igralce – Chrisa Paula, DeAndrea Jordana in J.J. Redicka, zaradi poškodb pa sta bila odsotna tudi Blake Griffin in Paul Price.

Njihovo delo sta tako nase prevzela Crawford in Rivers, ki sta skupaj dosegal 64 točk (vsak po 32) in bila tako celo uspešnejša od super dvojca Durant/Westbrook, ki sta vpisala 57 točk. Kljub temu je bil junak tekme prav Westbrook, ki je 11 asistencam dodal še 8 skokov, zadnjega prav v zadnjem napadu Clippersov, v katerem je Rivers, ki je sicer dosegel osebni rekord, zgrešil met za izenačenje, Westbrook pa je 2.7 sekundi pred koncem tekme dobil skok.
Clipperse v nedeljo čaka domač obračun z Washingtonom, na katerem bodo zagotovo zaigrali tudi Paul, Jordan in Redick, Oklahoma pa bo gostovala pri Houstonu, ki si v boju z Jazzi ne smejo več privoščiti poraza.