Kljub porazu napredovali v divizijo B

Rubrika: Košarka na vozičkih

Naši košarkarji se bodo jutri in v torek borili za končno 5. do 8. mesto. To je jasno po porazu v četrtfinalu, kjer so varovance selektorja Žige Kobaševiča z 71:55 premagali igralci Litve. Danilo Kamenik je bil z 21 točkami prvi strelec naše izbrane vrste. Kljub temu porazu je jasno: Slovenija se seli rang višje – iz divizije C je napredoval v divizijo B, 2. jakostno skupino evropske reprezentančne košarke.

Slovenija se bo v ponedeljek ob 11.30 pomerila s Hrvaško, ki je priznala premoč Turčiji (90:50).

EP v košarki na vozičkih, 3. kolo, 16.6.
LITVA – Slovenija 71:55 (22:13, 18:10, 14:15, 17:17)
Slovenija: Koduzović 14 (5 sk), Slapničar 5 (4 sk, 3 as), Musić 2 (2 as), Gračnar 2, Kamenik 21 (7 sk), Gračner 3 (2 sk), Lokar 2, Radić (3 sk), Povše, Bojanec 1, Škorjanc 6 (2 sk).

Litva, tudi danes izredno napadalno razpoložena, je levji delež posla opravila v 1. polčasu, ki ga je dobila s 40:25. Slovenija je v nadaljevanju odigrala boljše, bila konkurenčna gostom z Baltika, ki so se uvrstili v polfinale.

„Litva velja za izredno napadalno ekipo, zato smo vedeli, da bo tekma zahtevna. Uspeli smo omejiti njihovega najboljšega posameznika Skucasa, vendar so bili ostali igralci prav tako uspešni pri metu. V drugem polčasu smo igrali boljšo obrambo, v napadu pa še vedno nismo bili uspešni, saj nismo zadeli niti najbolj odprtih metov,“ je po tekmi povedal selektor Kobaševič.