Kljub dvema poškodbama Cedevita v finale

Košarkarji Cedevite so 1. finalisti Lige ABA – doma so še v drugo ugnali Partizana, 87:78 je bilo. Drugega finalista bomo dobili v torek, ko v Crvena zvezda doma gosti Budućnost.

Smola in pol

Zagrebčani so imeli na tej tekmi precej smole. V 1. napadu se je poškodoval 1. strelec Ryan Boatright, ki pa sta ga uspešno menjala Toni Katić in Džanan Musa.

Musa Show

Prav BiH reprezentant je bil v prvem polčasu ključni mož – med 14. in 19. minuto je dosegel kar 14 točk, od tega tri trojke. Zagrebčani so zavoljo tega pobegnili na 44:31.

Medtem ko Boatright ni več prišel na parket, pa se je v 3. četrtini poškodoval še Marko Arapović (težja poškodba kolena).

Shurna ustavil goste

Tudi to ni strlo domačinov, ki so do konca tekme odbili vse napade gostov (pri 73:70 je John Shurna zadel trojko za 76:70) in ostali v igri za preboj v Evroligo. V zadnjih dveh minutah je blestel tudi Luka Babić.