Kljub 22 točkam Dragića niz Sonc končan, Memphis premagal prvake (VIDEO)

Goran Dragić je ujel formo in bil z 22 točkami znova najboljši strelec Phoenixa, a to ni zadostovalo za sedmo zaporedno zmago, New Orleans je bil boljši s 110:106. Bolj uspešen je bil Memhpis Bena Udriha, ki je s 95:87 na kolena spravil aktualne prvake.

Ključen mož Pelikanov in prvi strelec Tyreke Evans je v zadnjih dveh minutah srečanja dosegel kar 8 točk zapored, predvsem z izkoriščanjem prednosti v višini, saj so ga po pravilu pokrivali nižji branilci Phoenixa. Rezultat je bil na točki 100 še poravnan, nakar je Dante Cunningham ukradel podajo Gorana Dragića in poskrbel za vodsto, sledile pa so še štiri točke prej omenjenega Evansa in tekma je bila odločena.

Kljub vsemu veseli v zadnjem obdobju izjemna forma Dragića, ki na zadnjih 14 tekmah povprečno dosega kar 20 točk.Phoenix z 18 zmagami in 15 porazi zaenkrat še drži osmo mesto zahoda.

Tokrat brez tesne končnice in podaljškov

Memphisu je še drugič v sezoni uspelo ugnati aktualne prvake, tokrat predvsem po zaslugi kar 30 točk organizatorja igre Mikea Conleyja. Slednji je že v prvi četrtini dosegel 16 točk in poskrbel za prave nastavke za zmago Grizlijev. Gostje so se sicer še uspeli približani na 77:80, a domači so v zadnjih petih minutah in pol vselej vodili vsaj s 5 točkami prednosti.

Beno Udrih je bil tokrat strelsko nekoliko manj razpoložen, zadel je le enega izmed šestih metov iz igre. Memphis z razmerjem 23/8 ostaja četrta ekipa zahoda.

NEW ORLEANS PELICANS – Phoenix Suns 110:106
(Evans 24, Holiday 21; G. Dragić 22, 3 skoki in 3 podaje v 36 minutah, Bledsoe 21, Z. Dragić ni igral)

MEMPHIS GRIZZLIES – San Antonio Spurs 95:87
(Conley 30, Gasol 17 in 9 skokov, … Udrih 3, 2 skoka in podaja v 15 minutah; Belinelli in Joseph po 18)

Orlando Magic – DETROIT PISTONS 86:109
ATLANTA HAWKS – Cleveland Cavaliers 109:101
Chicago Bulls – BROOKLYN NETS 82:96
DALLAS MAVERICKS – Washington Wizards 114:87
Denver Nuggets – LA LAKERS 103:111
UTAH JAZZ – Minnesota Timbewolves 100:94
PORTLAND TRAIL BLAZERS – Toronto Raptors 102:97
GOLDEN STATE WARRIORS – Philadelphia 76ers 126:86