Kitajci brez moči proti Sloveniji na “Laško pivo” pogon

Rubrika: Reprezentanca
2706_slovenija_b_00
Zmaga Slovenija (foto: kzs.si)

Zmagoviti niz Slovenije B se nadaljuje. Po zmagah proti Danski A v Chenzhouju in NCAA All Starsu v Shenzhenu, so zeleno-beli premagali tudi Kitajsko B (86:78) in se ji oddolžili za poraz v Jiaheju. Najboljši strelec naših je bil Miha Lapornik z 21 točkami.

Turnerja po Kitajski, 2. turnir, 27.6.
Kitajska B – SLOVENIJA B 78:86 (28:19, 15:16, 15:30, 20:21)
Slovenija B: Rupnik 12, Rojc, Pelko, Tomić 8, Nikolić 4, Lapornik 21, Morina 10 (5 skokov), Zagorac 3, Mahkovic 14, Bratož 4, Atanacković, Vončina 10.

Rado Trifunović, selektor Slovenije B:
“Tekmo proti domači izbrani vrsti Kitajski B smo odigrali v valovih. Nekoliko nam je ritem in tempo igre na začetku vzela njihova conska obramba Kitajske, a se igralci niso pustili zmesti in niso igrali v počasnem ritmu kakršnega so domačini želeli diktirati. Z borbo v obrambi in s koncentracijo v napadu smo uspeli v zadnji četrtini rezultat pripeljati v našo korist. V končnico smo stopili z izenačenim rezultatom, vendar smo do konca odigrali zbrano in prišli do zaslužene zmage, za katero si igralci zaslužijo čestitke. Jutri nas čaka nova tekma proti Danski A, na kateri si želimo igrati v visokem ritmu kot vse tekme do zdaj.”