Kiks Maccabija, izjemni James premalo za zmago v WiZink Centru

Rubrika: Evroliga

Končano je tudi 27. kolo Evrolige. Največji kiks so v tem kolu zabeležili košarkarji Maccabija, ki so bili na domačem terenu proti Žalgirisu favorit za zmago, a tega na igrišču niso uspeli potrditi. V Madridu tudi 35 točk izjemnega Mika Jamesa ni bilo dovolj za zmago milanske Olimpie, tekma v O.A.K.A. Areni pa se je končala z mešanimi občutki domačih in Baskonie.

Moštvo Maccabija je po slabem uvodu v sezono večji del evroligaške sezone lovilo zgornjo polovico. Izraelci so prišli do položaja, ko so o preboju v četrtfinale odločali sami, zdaj pa so v manj kot tednu dni zabeležili dva domača poraza in se znašli v izgubljenem položaju. Po Efesu je četo Ioannisa Sfairopoulosa na kolena spravil še Šarunas Jasikevičius z Žalgirisom in tako Litovcem vlil vsaj nekaj upanja na morebitni čudež in preboj v četrtfinale.

PAO je lovil zmago za 10

Do izjemno pomembne zmage so se na domačem terenu prebili košarkarji Panathinaikosa, ki so proti Baskonii, neposrednemu tekmecu v boju za končnico, lovili med drugim ne samo zmago, temveč tudi zmago z več kot 9 točkami razlike. Toliko so namreč Baski Grke premagali na domačem terenu. Četi Ricka Pitina je do glavnega odmora kazalo naravnost odlično, saj je vodila s kar 21 točkami prednosti (48:27), a gostje se niso predali in v zadnji četrtini nekajkrat celo povedli. Takrat sta stvari v svoje roke vzela Sean Kilpatrick in Deshaun Thomas ter poskrbela, da so 3 kola pred koncem rednega dela tekmovanja kar 4 ekipe poravnane s 14 zmagami in 12 porazi.

Randolph drugi strelec kraljevega kluba

Še enkrat več so v letošnji sezoni proti klubom z vrha razpredelnice zapretili tudi Milančani, ki imajo v moštvu zares izjemnega Mika Jamesa, MVP-ja meseca februarja. Tokrat je v WiZink Centru domačinom nasul kar 35 točk, a zmaga je tudi po zaslugi 2. strelca moštva Anthonyja Randolpha ostala doma.

Rezultatsko najmanj pomemben obračun se je odvijal v Istanbulu, kjer je domača Darussafaka prekinila niz 6 zaporednih evroligaških porazov in ugnala moskovski Khimki. Pri gostih se je z 31 točkami izkazal Alexey Shved, a tudi njegov doprinos ni bil dovolj za zmago Rusov.

Evroliga, 27. kolo, 20.3.
Darussafaka Tekfen – Khimki 91:85 (17:23, 31:23, 15:19, 28:20)
(Eric 22 in 15 skokov, Evans (8 skokov) in Douglas (6 podaj) po 20; Shved 31, Harrison 9)

Panathinaikos OPAP – Baskonia 72:70 (26:10, 22:17, 8:21, 16:22)
(Thomas 16 in 5 skokov, Kilpatrick 14; Huertas (6 podaj) in Shields po 13)

Maccabi FOX – Žalgiris 83:85 (23:19, 22:17, 14:21, 24:28)
(Black in Wilbekin po 18; Westermann 16 in 5 podaj, Walkup 14)

Real Madrid – AX Armani Exchange Olimpia 92:89 (19:33, 31:23, 24:19, 18:14)
(Llull 14, Randolph 13; James 35 in 8 skokov, Nedović in Nunnally po 16)

Že odigrano
Anadolu Efes – CSKA 78:80
Fenerbahče – Budućnost VOLI 76:67
Olympiacos – FC Bayern 89:69
FC Barcelona Lassa – Herbalife Gran Canaria 93:64

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni bil v postavi.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 22 minut, 13 točk (2/4 za dve, 2/6 za tri, 3/4 prosti meti), 2 skoka, 2 podaji, 2 osebni napaki, 3 izsiljene osebne napake; indeks 11.
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) – 19 minut, brez točke (0/3 za dve, 0/2 prosti meti), 4 skoki (1 v napadu), 1 pridobljena žoga, 1 blokada, 2 osebni napaki, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 0.
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 20 minut, 6 točk (2/3 za dve, 2/3 prosti meti), 5 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 1 pridobljena žoga, 2 izgubljeni žogi, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 10
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 21 minut, 19 točk (1/2 za dve, 5/6 za tri, 2/2 prosti meti), 4 skoki, 4 podaje, 2 izgubljeni žogi, 2 osebni napaki, 1 prejeta osebna napaka; indeks 22.