Kdaj bo že konec te sezone?

Dallas Mavericks si nedvomno želijo, da se ta sezona čimprej konča. Sinoči so Teksačani vpisali še 44. poraz v sezoni, še pred tem pa ostali brez Tima Hardawaya Jr., ki ga zaradi poškodbe leve noge to sezono več ne bomo videli na parketu. Hardaway je v 19-ih tekmah odkar se je pridružil Mavsom v povprečju dosegal 15,5 točk, 3,2 skoka in 1,9 asistence na tekmo.

Na tekmi v Sacramentu so tempo določali domačini, ki imajo še zgolj teoretične možnosti, da se z 9. prerinejo na 8. mesto Zahoda. Končni izid je bil 116:100, predvsem drugi polčas pa je bil v znamenju mož v vijoličnem. Za Dallas, ki igra zgolj še z namenom da izgublja, je 29 minut na parketu preživel Luka Dončić, a se izgubil v morju povprečnosti in apatije. Največ kar je zmogel je bil dvojni dvojček – 13 pik in 10 skokov. Na drugi strani sta mlade Kingse najbolje zastopala Buddy Hield in pa Dončićev so-novinec Marvin Bagley III.

Naslednji nasprotnik Dallasa so aktualni prvaki Golden State Warriors, ki so sinoči s 23 točkami razlike ugnali Pacerse. Moštvo iz Indiane je po poškodbi Victorja Oladipa nekaj časa ostala na zmagovalnih poteh, predvsem na krilih Hrvata Bojana Bogdanovića, sedaj pa so začeli vidno nazadovati. Tudi zaradi izjemno težkega urnika. Pacersi so izgubili zadnje štiri tekme (Nuggets, Trail Blazers, Clippers, Warriors), prihajajoči dvoboji (Nuggets, Thunder, Celtics) pa niso nič lažji. Slabi obeti pred končnico.

Liga NBA sinoči

Sacramento Kings – Dallas Mavericks 116:100
Hield 29, Bagley 22 in 12 skokov; Jackson 19, Powell 14, Dončić 13 in 10 skokov.

Washington Wizards – Denver Nuggets 108:113
Beal 25 in 8 asistenc, Bryant 22; Harris, Murray, Jokić (11 skokov), Millsap in Craig po 15.

Charlotte Hornets – Minnesota Timberwolves 113:106
Walker 31, Monk 14; Towns 21 in 16 skokov, Wiggins 20.

Atlanta Hawks – Utah Jazz 117:114
Young 23 in 11 asistenc, Dedmon 18 in 9 skokov; Mitchell 34, Rubio 17 in 7 asistenc.

Phoenix Suns – Detroit Pistons 98:118
Booker 26, Ayton 20; Ellington 23, Griffin 17, 7 skokov in 8 asistenc.

Golden State Warriors – Indiana Pacers 112:89
Cousins 19 in 11 skokov, Thompson 18; Evans 20, Young 18.

Slovenca v ligi NBA

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 13 točk (2/9 za dve, 2/10 za tri, prosti meti 3/5),  10 skokov, 3 asistence, 1 izgubljena žoga in 1 osebna napaka v 26-ih minutah. +/- = -23

Goran Dragić (Miami Heat) – Naslednja tekma 24. marca proti Washington Wizards.