Odličen začetek Olimpije, padla Cedevita, prosti meti ostali rak rana

Košarkarji Uniona Olimpije so – sploh glede na težak razpored – sezono v ABA Ligi začeli odlično. Po zmagi v Zagrebu pri Ciboni je v drugem kolu v Stožicah padla še Cedevita. Bilo je 77:67, navkljub izjemno slabemu izkoristku prostih metov (13/29), ki je znašal le 45-odstotkov.

Na drugi strani je Cedevita, kot kaže, v velikih škripcih, kajti njena igra ni prepoznavna in če smo jo pred sezono uvrščali v najožji krog favoritov, tega s slabim začetkom in dvema porazoma niso upravičili. Drevi so izgubili kar 20 žog in zbrali le 10 podaj, medtem ko je bila Union Olimpija pri tem elementu izjemna z 20 asistencami.

Cedevita je v slovensko prestolnico prispela brez obolelega trenerja Jasmina Repeše in poškodovanega organizatorja igre Roka Lenija Ukića, se je pa po 11 mesecih odsotnosti vrnil Marko Tomas. Aleš Pipan je v kadru poleg Jake Brodnika pogrešal še Gregorja Hrovata, ki je v Zagrebu utrpel zlom nosu.

Prebudil se je Begić

Ljubljančani so tekmo bolje začeli in po 8 točkah Mirze Begića povedli z 10:4, nato pa je visokorasli center zaradi vidne utrujenosti parker zapustil, Cedevita pa se je približala in prvo četrtino dobila za točko. Domačini so proti koncu druge četrtine zopet vajeti igre vzeli v svoje roke in po zaslugi koša in zadetega prostega meta Begića povedli s 37:30, končni izid četrtine pa je dobro sekundo s košem izpod obroča postavil Fran Pilepić.

V tretji četrtini na krilih Nikolova

Na začetku tretje četrtine se je razigral Bolgar Hristo Nikolov. Dosegel je 8 točk zapored, vključno s trojko in atraktivnim alley-upom po podaji Marka Marinovića, hkrati pa je solidno odigral v obrambi ter uspešno skakal pod obročema. Union Olimpija je v tem delu Zagrebčane povsem z vsestransko igro povsem nadigrala in v zadnji del vstopila z visoko prednostjo 61:46.

V zadnji četrtini so Zmaji rutinirano ohranili zajetno prednost, ki se ni spustila pod 9 točk. Vajeti igre je držal Marinović z odličnimi podajami, svoje je dodal tudi Blaž Mahkovic, na koncu s 17 točkami prvi strelec tekme.

V soboto Union Olimpijo v 3. kolu ABA Lige čaka bržčas najtežja preizkušnja letošnje sezone, ko bo gostovala v Pionirju pri Crveni zvezdi.

MZT prvič, Crvena zvezda še drugič

Zmago Sagadin je z MTZ-jem vknjižil prvo zmago, po tem ko so Makedonci na domačem terenu z 72:58 odpravili Zadar, Crvena zvezda pa je bila ob 5 točkah Jake Blažiča suverena na gostovanju pri Ciboni in modrim prizadejala še drugi poraz, bilo je 88:64 za Beograjčane.

ABA Liga, 2. kolo

Torek, 7. oktober:
UNION OLIMPIJA – Cedevita 77:67 (16:17, 21:15, 24:14, 16:21)
(Mahkovic 17, Nikolov 14, Begić 11, Marinović 9 in 11 podaj; Bilan 15 in 10 skokov, Pilepić 13)

MZT SKOPJE – Zadar 72:58 (23:9, 14:17, 15:20, 20:12)
(Cvetković 16, Cincadze in Marinković (8 skokov) po 13; Sobin 12 in 10 skokov, Bošnjak in Ivanov po 11)

Cibona – CRVENA ZVEZDA 64:88 (11:26, 17:25, 19:27, 17:10)
(Rozić 14, Siriščević in Lalić po 10; Williams 19 in 11 podaj, Marjanović in Zirbes po 15, … Blažič 5, 2 skoka in podaja v 16 minutah)